منتفی شدن انتقال دانشگاه خواجه نصیر به ساصد

منتفی شدن انتقال دانشگاه خواجه نصیر به ساصد

بیمه خانه: شهردار منطقه 13 از منتفی شدن انتقال دانشكده های دانشگاه خواجه نصیر به زمین های سازمان صنایع دفاع جمهوری اسلامی ایران (ساصد) آگاهی داد.


مرتضی رحمان زاده در گفت و گو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت احتمال تجمیع دانشگاه خواجه نصیر در پادگان نیروی هوایی اظهار داشت: دانشگاه خواجه نصیر برنامه ای در مورد تجمیع دانشکده های خود در زمین های ساصد داشت و توافقاتی نیز با وزارت دفاع در مورد تملک این اراضی انجام داده بود.
وی با اعلان اینکه در همان جلسات ابتدا صراحتا اعلام کردیم که این مجموعه 16 هکتاری دارای فضای سبز است و باتوجه به پهنه بندی امکان اینکه فضاهای دیگر در آن بسازند، غیر امکان دارد، اضافه کرد: از سویی دیگر شهردار تهران در جلسه هیات دولت با وزاری دفاع و علوم در مورد اراضی ساصد صحبت کرده و آنها متقاعد شدند تا در مورد زمین های ساصد وارد نشوند و این مساله منتفی شده است.
رحمان زاده با اشاره به اینکه رایزنی های شهرداری با وزارت دفاع برای پیاده کردن سناریویی مشابه پادگان 06 شروع شده است، اظهار داشت: مجموعه ساصد 18هکتار بود که دو هکتار آن در طرح ایجاد بزرگراه اما علی (ع) صرف شد و حال این 16هکتار باقی مانده، در صورتیکه به عرصه عمومی تبدیل گردد، می تواند نقش مهمی در افزایش سرانه فضای سبز منطقه ایفا کند.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، سازمان صنایع دفاع جمهوری اسلامی ایران با نام اختصاری ساصد در زمینه طراحی و تولید تجهیزات نظامی برای نیروهای مسلح ایران فعالیت می کند که این پادگان 16هکتاری در منطقه 13 و در خیابان پیروزی قرار دارد.

منبع:

1399/03/22
13:51:49
5.0 / 5
2812
تگهای خبر: تجهیزات , شهرداری , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane