ابراز امیدواری شهرداری نسبت به تعامل مثبت با مجلس

ابراز امیدواری شهرداری نسبت به تعامل مثبت با مجلس

بیمه خانه: كمتر از یك هفته از آغاز یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می گذرد و در حالی كه شهردار اسبق تهران بعنوان رئیس مجلس كار خودرا آغار كرده است، معاون پارلمانی شهرداری تهران امیدوار است تعامل مثبتی بین شهرداری و مجلس شكل بگیرد و قوانینی در امتداد برآورده شدن انتظار شهروندان به تصویب برسد.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا داریوش قنبری درباره تعامل شهرداری و مجلس در دوره جدید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امیدوارم که در دوره جدید تعامل مثبتی بین شهرداری و مجلس شکل بگیرد و با توجه به این که برخی از نمایندگان مجلس، سوابق حضور در شهرداری و عضویت در شورای شهر را داشتند به صورتی دغدغه شهرداری ها را هم دارند و انتظار می رود که مجلس جدید به صورتی در رابطه با حل مسائل مربوط به شهرداری کوشاتر باشد.

قنبری با اشاره به اینکه حالا طرح و یا لایحه ای مربوط به شهرداری در دستور کار مجلس وجود ندارد، اظهارکرد: می توان طرح هایی را بوسیله مجلس تدوین و یا لوایحی را از طرف دولت در زمینه مسائل و مشکلات در حوزه شهری روانه مجلس کرد.

معاون شهردار تهران در ادامه اظهار داشت: توسعه حمل و نقل عمومی و مترو نیاز به مساعدت ویژه دارد. باتوجه به مشکلاتی که در این بخش وجود دارد و درآمدهای شهرداری نیز به اندازه ای نیست که بتواند به تنهایی این مشکلات را حل کند، همکاری مجلس و دولت در این امر بسیار لازم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر قنبری در آخر اظهارکرد: موضوع حمل و نقل یک مساله حاکمیتی است و انتظار داریم که قوانینی به تصویب برسد که مساعدت بیشتری به شهرداری ها در زمینه حمل و نقل عمومی بکند و انتظار شهروندان دراین زمینه برآورده شود. برآورده شدن انتظار شهروندان مستلزم توجه دولت و مجلس است.

منبع:

1399/03/14
14:53:18
5.0 / 5
2581
تگهای خبر: حمل و نقل , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane