بازدید رئیس شورای شهر از رصدخانه شهری تهران

بازدید رئیس شورای شهر از رصدخانه شهری تهران

بیمه خانه: محسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران با حضور در مركز آمار و رصدشهری ضمن بازدید از این مركز در سامانه شهروندی (تهران من) ثبت نام كرد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، در این دیدار كه با حضور حجت میرزایی، معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فاوا برگزار شد، گزارشی از فعالیت های گذشته و برنامه های آینده سازمان و مركز آمار و رصد شهری عرضه شد.
در این نشست مهندس هاشمی با افتتاح حساب شهروندی در سامانه تهران من درباره این سامانه و آمار و ارقام مربوط به استفاده شهروندان از حساب شهروندی خود پرسش هایی بیان كرد و در بخش هایی از صحبت های خود با اشاره به لزوم حركت به سمت هوشمندی اظهار داشت: ما راهی جز هوشمندسازی نداریم. با عنایت به پیشرفت های دنیا و جمعیت رو به رشد تهران برای عرضه خدمات درست به شهروندان این راهی است كه باید بطور قطع پیش رو بگیریم.
او درباره آینده برنامه تهران هوشمند اظهار داشت: از نظر من درجه بندی در هوشمندی وجود دارد و ما در ابتدای كار هستیم. مثالی هست كه می گوید كه ما در تهران دچار چاله هوایی هستیم. یعنی توریست خارجی كه می خواهد وارد تهران شود نمی تواند مسائلی مثل رزرو هتل، بلیت هواپیما برای سفر داخل ایران و استفاده از كارت اعتباری را انجام دهد. ما وضعیت خوبی در كشور از این لحاظ نداریم ولی باید مثل یك شهر فراملی و بین المللی تمام خصوصیت های لازم را به دست آوریم و بطور قطع شورای شهر از برنامه تهران هوشمند حمایت می كند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران همینطور درباره نقش سازمان فاوا در پیشبرد این برنامه اظهار داشت: باید دید سازمان فاوا بر منابع مالی شهرداری متكی است یا خودكفاست؟ هم اكنون كاملا خودكفا نیست. اما باید نگاه ویژه ای به درآمدزایی از عرضه سرویس ها داشته باشد تا در آینده به این مهم دست یابد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران، در این نشست همینطور معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا ضمن تاكید بر حل معضلات شهری با استفاده موثر از توان ICT اظهار داشت: فناوری اطلاعات راه میانبری برای توسعه و سبب كاهش فقر و نابرابری است. در خیلی از كشورها پیشرفت ICT باعث پایداری فرهنگی و كاهش تضادها و تحقق یكپارچگی شده است.
میرزایی در ادامه با اشاره به تلاش سازمان فاوا در یك سال قبل و با تاكید بر اهمیت حفظ یكپارچگی در تولید تهران هوشمند اظهار داشت: اهمیت توسعه ICT نه تنها در بهبود كارایی و تغییر فرایندهای شهری بلكه در گسترش رویه های دموكراتیك و تولید حق انتخاب برای شهروندان است.
در این نشست همینطور دكتر فرجود، مدیرعامل سازمان فاوا با عرضه گزارشی ماموریت ها و حوزه های كاری سازمان و سامانه ها و نرم افزارهای مختلف را معرفی نمود و به صورت كامل درباره سامانه هایی همچون تهران من و شفافیت توضیحاتی عرضه داد.
در انتها این نشست، رصدخانه شهری تهران معرفی و رئیس شورای شهر تهران با داده های تحلیلی موجود در این مركز در حوزه جمعیت، كیفیت زندگی، اطلاعات جغرافیایی و مدیریت شهری آشنا شد.1397/07/05
18:40:40
0.0 / 5
4972
تگهای خبر: اعتبار , خدمات , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane