نماینده مردم كرمانشاه در شورای عالی استان ها خبر داد

تعیین سرنوشت انتخابات هیات رئیسه شورایعالی استان ها در جلسه آتی هیات حل اختلاف

تعیین سرنوشت انتخابات هیات رئیسه شورایعالی استان ها در جلسه آتی هیات حل اختلاف

به گزارش بیمه خانه نماینده مردم كرمانشاه در شورایعالی استان ها از تعیین تكلیف سرنوشت نتایج انتخابات اخیر هیات رئیسه این شورا در جلسه آتی هیات حل اختلاف اطلاع داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، سید پیمان موسوی در نشست تخصصی با مبحث ارزیابی عملکرد شوراها که امروز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، بااشاره به نهم اردیبهشت روز شوراها و فرمان تاریخی امام راحل برای تشکیل شوراها، اضافه کرد: نهایتا در سال 1375 قانون شوراها به تصویب مجلس رسید و نهم اردیبهشت 1378 نخستین دوره شوراها آغاز به کار کرد و بدین سان سرنوشت مردم به خود مردم واگذار شد.
وی ادامه داد: شوراها ظرف تمام این سال ها در جایگاه واقعی خود قرار نگرفتند و به جای واگذاری اختیارات به آنها در جهت اداره بهتر امور متاسفانه مدام از اختیارات آنها کاسته شد. در حقیقت از زمانی که شوراها آغاز به کار کردند ارتباط مناسب با سازمان ها به وجود نیامد این درحالیست که افرادی که به شوراها راه پیدا می کنند از حمایت جمعی و پتانسیل های خوبی برای کمک به اداره امور برخوردار می باشند. بنابراین باید به این منتخبین مردمی اعتماد شود و اختیارات و وظایف بیشتری به آنها محول شود.
وی عدم تحقق رفتار شورایی را یکی از ضعف های جامعه شورایی خواند و اضافه کرد: گاها در هیات حل اختلاف شاهد می باشیم که بیشترین اختلافات امروز در شوراها به علت عدم تحقق رفتار شورایی ایجاد می شود. در حقیقت در جامعه شورایی و چهارچوب بوجود آمده جایی برای تک روی وجود ندارد. موضوعی که به خوبی مورد توجه قرار نمی گیرد و بهره گیری از خرد جمعی در راس کارها قرار داده نشده که این یک آفت برای جامعه شورایی به حساب می آید.
موسوی تصریح کرد: گاها عدم اتحاد میان شورا و شهرداری در شرایطی که شوراها تنها به شهرداری خلاصه شدند سبب می شود مشکلات بسیاری فراهم گردد. در این میان آموزش شوراهای شهر و روستا از جایگاه بسیار مهمی برخوردار خواهد شد. بنابراین باید آموزش ها به صورت جد در دستور کار قرار گیرد.
وی تصریح کرد: علاوه بر آموزش شوراها باید آموزش فرهنگی و اجتماعی مردم هم صورت گیرد تا مردم خواسته های خود از شوراها را بر مبنای وظایف و اختیارات شوراها تنظیم کنند گاها دیده می شود مطالبات مردمی خارج از اختیارات و وظایف شوراهاست.
سید پیمان موسوی در پاسخ به سوال ایسنا در مورد سرنوشت انتخابات هیات رئیسه شورایعالی استان ها که با اعتراض احمدی نماینده قم در این شورا و وزارت کشور روبرو شده بود اظهار داشت: انتخابات هیات رئیسه سومین سال شورایعالی استان ها برگزار و نتیجه آن به وزارت کشور اعلام گردید. به دنبال این اعلام حواشی به وجود آمد که وزارت کشور به حضور و عدم حضور برخی اعضا در این انتخابات معترض بود. این اعلام نظر وزارت کشور با اعتراض برخی اعضای شورا مواجه گردید. بنابراین مبحث به هیات حل اختلاف ارجاع داده شد و ظرف روزهای آتی جلسه این هیات برگزار می شود تا بر مبنای مستندات ارسالی در این نشست تصمیم گیری لازم صورت گیرد.



1399/02/08
15:35:24
5.0 / 5
2818
تگهای خبر: آموزش , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane