سرپرست معاونت حمل و نقل شهرداری تهران عنوان كرد

ركورد كاهش سرفاصله حركت قطارها در خط ۲ مترو

ركورد كاهش سرفاصله حركت قطارها در خط ۲ مترو

به گزارش بیمه خانه سرپرست معاونت حمل و نقل شهرداری تهران از كاهش نیم دقیقه ای سرفاصله حركت قطارها در خط ۲ مترو اطلاع داد.


یوسف حجت در گفتگو با ایسنا، با بیان خبر كاهش سرفاصله حركت قطارها در خط ۲ مترو برای كاستن ازدحام مسافران اظهار داشت: هم اكنون سرفاصله حركت قطار در خط دو مترو، ۳.۵ دقیقه است، اما از روز شنبه(فردا) در نظر داریم برپایه برنامه ریزی های انجام شده سرفاصله حركت قطارها در این خط را كاهش داده و به سه دقیقه برسانیم.
وی با اشاره به اینكه كاهش سرفاصله حركت قطارها در خط ۲ برای حل مشكل ازدحام جمعیت در بعضی ایستگاه های پرمخاطب انجام می شود، افزود: كاهش سرفاصله حركت قطارها به سه دقیقه كارآسانی نیست، چونكه برای كاهش نیم دقیقه، باید چهار رام قطار به خط ۲ اضافه می شد.
حجت با تاكید بر اینكه ثبت ركورد جدید كاهش سرفاصله از خط ۲ آغاز می شود؛ اما در نظر داریم در خط یك و چهار هم سرفاصله حركت قطارها را كاهش دهیم، افزود: خط ۲ مترو از همه خطوط شلوغتر است چون كه به خط ۵ یعنی مسیر كرج متصل است و این باعث ازدحام چند برابری مسافران در این خط شده است.

وی ادامه داد: قطارهای دو طبقه خط ۵ كه در راه تهران-كرج فعالیت می نمایند ظرفیت نشسته ۱۵۰۰ نفر را دارند و این در شرایطی است كه ظرفیت قطارهای داخلی ۳۰۰نفر نشسته است یعنی به عبارتی دیگر قطارهای خط پنج، ۵ برابر قطارهای داخلی صندلی دارد و حالا تصور كنید در ایستگاه صادقیه این حجم مسافر از قطارهای كرج پیاده شده و عموما برای ادامه سفر وارد خط ۲ می شوند و ببینید چه جمعیتی در این ایستگاه وارد می شود؟ كه البته سرفاصله حركت قطارهای خط ۵، ۱۰ دقیقه است و زمان حركت در خط ۲، سه دقیقه خواهد بود كه برهمین اساس به ازای هر قطار خط كرج، سه قطار در خط ۲ خدمت رسانی می كنند.

حجت با اشاره به اینكه نیم دقیقه كاهش سرفاصله حركت قطارها آن هم در شرایط فعلی كار بسیار سختی است؛ در مورد اجرای طرح فاصله گذاری در مترو اضافه كرد: خط قرمز ما برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در مترو ۴۵۰ هزار نفر است یعنی به عبارت دیگر هم اكنون تعداد مسافران مترو ۳۵۰هزار نفر است و می توانیم به خوبی طرح فاصله گذاری را اجرایی كنیم؛ اما اگر به هر علتی تعداد مسافران با ۱۰۰هزار نفر افزایش روبرو شود دیگر عملا امكان اجرای طرح فاصله گذاری در مترو نیست. هرچند هم اكنون هم به علت عدم توزیع یكنواخت مسافر نتوانستیم در همه ایستگاه ها این طرح را به خوبی اجرایی نماییم.1399/01/29
22:38:27
5.0 / 5
3400
تگهای خبر: حمل و نقل , شهرداری , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane