مدیر عامل اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور خبر داد

ابلاغ طرح الزامات فاصله گذاری اجتماعی در ناوگان تاكسیرانی شهری كشور

ابلاغ طرح الزامات فاصله گذاری اجتماعی در ناوگان تاكسیرانی شهری كشور

بیمه خانه: مدیر عامل اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور از ابلاغ طرحˮ گردنگیر فاصله گذاری اجتماعی و سلامت محیط كار در ناوگان تاكسیرانی شهری كشورˮ مستند به راهنمای گام دوم مبارزه با كرونا ویروس، مصوب وزارت بهداشت آگاهی داد.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، مرتضی ضامنی اظهاركرد: پروتكل گام دوم مبارزه با كرونا ویروس، مصوب وزارت بهداشت و الزامات فاصله گذاری اجتماعی و سلامت محیط كار در ناوگان تاكسیرانی های شهری كشور به سازمانهای تاكسیرانی ابلاغ گردید.

وی اضافه كرد: در طرح فاصله گذاری اجتماعی، رانندگان موظفند در تاكسی های درون شهری حداكثر تعداد 3 نفر مسافر سوار كنند.

مدیر عامل اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور در ارتباط با غربال گری و مراقبت از گروه های لطمه پذیر اظهار داشت: باید نسبت به غربالگری رانندگان و مسافران به صورت مستمر اقدام لازم به عمل آید و رانندگان از سوار كردن مسافرین دارای علایم خودداری نمایند، همین طور از فعالیت افرادی كه دارای علایم بیماری می باشند جلوگیری بعمل خواهد آمد.

وی با اعلان اینكه استفاده از تجهیزات حفاظت فردی مانند دستكش، ماسك و مواد ضد عفونی توسط رانندگان الزامی است، افزود: دستگاه های متولی تامین این محصولات باید نیاز حوزه حمل و نقل عمومی شهری كشور را در قالب الزامات تعریف شده تامین نمایند تا بتوان نسبت به اجرایی كردن این موارد اقدام لازم را به عمل آورد. همین طور در شهرهای دارای زیر ساخت های پرداخت الكترونیك، دریافت و پرداخت كرایه باید به صورت غیر نقدی و به صورت الكترونك صورت گیرد.

بر اساس گزارش روابط عمومی اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور، ضامنی در آخر اشاره كرد: پیامهای آموزشی –بهداشتی با محتوای چگونگی رفتار رانندگان در مقابله با كرونا ویروس در چارچوب پیامك، اینفوگرافی، پوستر و كلیپ تهیه و ارسال و به صورت دوره ای توسط این اتحادیه در اختیار تاكسیرانی ها قرار خواهد گرفت.

منبع:

1399/01/19
23:19:15
5.0 / 5
3618
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane