رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور:

اعتماد پاشنه آشیل و نقطه پیشرفت شهرداری هاست

اعتماد پاشنه آشیل و نقطه پیشرفت شهرداری هاست

بیمه خانه: معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر كشور اظهار داشت: اعتماد؛ نقطه پیشرفت شهرداری ها است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد در نشست تخصصی شهرداران و افتتاح سامانه جامع شهری، اظهار نمود: در این شرایط سخت روستاها مغفول مانده است. در چهل سال سپس انقلاب، شهرداری ها با مشكلات زیادی دست به گریبان است كه تابحال حل نشده است.

وی افزود: در شهرداری توجه به اعتمادسازی برای داشتن همراهی مردم بسیار جدی است و چكیده مشكلات به اعتماد بازمی گردد، اگر دیوار بی اعتمادی از بین نرود و همه زیرساخت ها احداث شود موفقیت حاصل نخواهد شد.

وی ادامه داد: اگر اعتماد باشد، ساخت و ساز خلاف به وجود نمی آید و ماده ۷۷ و كمیسیون ماده ۱۰۰ نخواهد بود و همه عوارض پرداخت خواهد شد؛ چونكه اعتماد پاشنه آشیل و نقطه پیشرفت شهرداری ها است و در صورت بروز اعتماد، سرمایه گذار خود برای دریافت پروژه پیش قدم میگردد.

جمالی نژاد اشاره كرد: در دهه ۶۰ خیلی از زیرساخت ها و ملزومات اولیه زندگی وجود نداشت ولی اعتماد وجود داشت و صمیمیت بیشتری در جامعه در جریان بود و این مهم نقطه عطف موفقیت های انقلاب بوده است.

وی تصریح كرد: اعتمادسازی بیشتر از سایر موارد نیاز به توجه دارد و پیش از هرچیز مردم باید صداقت، صراحت، شفافیت، كار جهادی و ساده زیستی، گشاده رویی و اخلاق، تعهد و تخصص را ببینند و این سبب میگردد كه مردم به میدان بیایند.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور، عنوان كرد: هم اكنون وضعیت زیرساخت های موجود در كشور خوب بوده و ایران كشور داشته ها است و باید شهرداری ها، ید واحده شده و برای توسعه همكاری كنند و اختلاف نظرها و سلیقه ها را كنار بگذارند.

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر كشور با اشاره به اینكه با به وجود آمدن اعتماد، شاهد حضور پررنگ سرمایه گذاران خواهیم، اظهار داشت: این مهم در توسعه خیلی از پروژه های موثر بوده است. همین طور خیلی از پروژه هایی كه دولتی بوده و واگذار نشده را می توان به شهرداری واگذار كرد و تلاش شده مسائل و مشكلات موجود در بخش های مختلف تسریع و تسهیل شود.

جمالی نژاد، از ساماندهی و انتظام بخشی تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری آگاهی داد و اظهار نمود: ابتدا تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و سپس پیمانی ها صورت خواهد گرفت و در بحث كمبودهای اعتباری ارزش افزوده سوخت مصوبه ۳۲۰۰ میلیارد تومانی در مجلس تصویب شده و در بحث ماشین آلات باز با آنچه كه مصوب شده قراردادها بسته خواهد شد.

وی بر توجه ویژه بر بحث بازآفرینی اصرار كرد و اظهار داشت: در بخش حمل و نقل عمومی، دولت توجه ویژه داشته و در بحث نوسازی ناوگان شهری می توان به استان ها كمك كرد و كارگروه هایی راه اندازی شده كه مشكلات را رصد و احصا كند، بنا بر این انتظار داریم در این كارگروه ها استان حضور فعالی داشته باشد.
1397/09/16
21:20:40
5.0 / 5
4888
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیمه خانه
بیمه خانه Bime khane