یك عضو شورای شهر تهران تاكید كرد:

ضرورت مراقبت از مرزهای بهداشتی كشور

ضرورت مراقبت از مرزهای بهداشتی كشور

به گزارش بیمه خانه یك عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر ضرورت همكاری، تعامل و همدلی همه شهروندان برای مقابله موثر با ویروس كرونا و مراقبت از مرزهای بهداشتی كشور، اظهار داشت: هر ۲ ساعت یكبار قطارها و ایستگاه های متروی تهران ضدعفونی و گندزدایی می شود.


محمود میرلوحی در گفتگو با ایسنا، در تشریح بازدید خود از مجموعه متروی تهران و روند مقابله با ویروس كرونا در مترو اظهار داشت: در تهران با عنایت به شرایط موجود و اعلام آمادگی كه شده در هر روز مترو و اتوبوس ها ضدعفونی می شوند؛ این در شرایطی است كه اتوبوسرانی و مترو روزانه میلیونها مسافر دارند هرچند در شرایط فعلی مسافران كاهش پیدا كرده اند و خود شهروندان توجه ویژه ای به این بیماری دارند و بدین سان در مراكز ازدحام كمتر می روند و سفرهای غیرضرور خویش را كاهش داده اند.
وی ادامه داد: همكاران ما در مجموعه مترو آماده باش هستند تا با انجام اقدامات پیشگیرانه از طغیان این ویروس در مترو جلوگیری نمایند. بر همین مبنا در مترو ستادی تشكیل شده و من از آن بازدید كردم. در حقیقت برای نظافت، ضدعفونی كردن و گندزدایی ایستگاه ها و قطارهای مترو تلاش قابل توجهی انجام می شود. از جانب دیگر برای آموزش هم تلاش خوبی انجام شده است.
میرلوحی افزود: برخی اقدامات دیگر همچون تعطیل شدن دستفروشی در مترو و... هم خود در مقابله با انتقال این ویروس موثر خواهد بود همینطور در نحوه برخورد با افرادی كه مشكوك هستند در مترو و انتقال آنها هم تمهیدات لازم پیشبینی شده است بدین سان لحظه به لحظه دستورالعمل ها بومی می شود و با عنایت به وضعیت تهران و كشور تلاش می شود آمادگی ها افزایش پیدا كند.
این عضو شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود خطاب به شهروندان درخواست كرد: باید در مقابله با این ویروس همدلی و كمك به یكدیگر را در دستور كار قرار دهیم. تفاوت كرونا با بیماری های قبلی، قرنطینه این بیماری است بنابراین باید با یكدیگر همكاری نماییم و با توجه جدی به آموزش ها در جهت كاهش نقل و انتقال این ویروس حركت نماییم.
وی تصریح كرد: در حوزه اتوبوسرانی خطوط BRT كه در اختیار شهرداری است با مواد ضدعفونی كننده و گندزدا نظافت می شوند و در بخش خصوصی هم رانندگان باید از هر فرصتی كه مسافران حضور ندارند برای این كار استفاده كنند و به این مورد توجه نمایند كه خانواده آنها در همین شهر و از اتوبوس ها استفاده می نمایند. اتوبوس ها در هر روز ۲ بار و مترو هر ۲ ساعت با مواد ضد عفونی كننده نظافت می شوند.
وی با تاكید بر ضرورت مراقبت از مرزهای بهداشتی كشور اضافه كرد: ما فداكاری برای هموطن را در دوره های مختلف بارها تجربه كرده ایم بدون شك كسی به تنهایی و با جدا كردن خود نمی تواند در مقابل این ویروس مصونیت پیدا كند؛ بنابراین با همكاری باید پیش از غلبه این ویروس آنرا محاصره نماییم و ما بر آن غلبه نماییم.1398/12/05
22:36:21
5.0 / 5
3979
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane