وزیر كشور:

فعلا هیچ موردی از كروناویروس در ایران نداریم

فعلا هیچ موردی از كروناویروس در ایران نداریم

به گزارش بیمه خانه وزیر كشور با تاكید بر این كه مردم اطلاعات كروناویروس را از رسانه های رسمی و وزارت بهداشت دریافت نمایند، اظهار داشت: فعلا هیچ موردی از ویروس كرونا در ایران نداریم.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی بامداد امروز در حاشیه رونمایی از تجهیزات شهرداری ها و دهیاری ها كه به مناسبت دهه فجر برگزار گردید با بیان این كه وزارت كشور در این دولت كوشیده كه علاوه بر مبلمان شهری و نظافت شهری به تجهیزات و امكانات هم توجه كند، اظهار نمود: این توجه بخصوص برای شهرهای زیر 50 هزار نفر جمعیت و روستاها و دهیاری ها افزایش داشت.

وی ادامه داد: كل منابعی كه از سال 82 تا 97 به دهیاری ها اختصاص داده شده است 19 هزار میلیارد تومان بوده است كه فقط 15 هزار میلیارد تومان از این بودجه در این دولت به دهیاری ها تخصیص داده شده است كه یعنی 81 درصد بودجه دهیاری ها را این دولت عرضه كرده است.

رحمانی فضلی با بیان این كه در گذشته در ارتباط با خرید تجهیزات، هزینه ها به صورت نقدی به دهیاری ها اختصاص می یافت كه معمولا آنهم صرف مسائل جاری می شد، اظهار نمود: اما حالا وزارت كشور تجهیزات لازم را به صورت متمركز سفارش می دهد و تجهیزات را در اختیار شهرداری ها و دهیاری ها قرار می دهد كه عموما این تجهیزات در داخل كشور تولید می شود.

وزیر كشور با بیان این كه در جهت اصلاح بودجه شهرداری ها و دهیاری ها اقداماتی خوبی صورت گرفته تا بتوانند به صورت متمركز هزینه كرد داشته باشند، اظهار داشت: اگر همه استان ها موظف شوند تأمین منابع و هزینه در استانشان داشته باشند و بودجه ملی حامی و پشتیبان بودجه های استانی باشد، هزینه كرد بهتری را در این نهادها شاهد می باشیم.

وی در پاسخ به سوال ایسنا در مورد ورود ویروس كرونا و جلسه شب گذشته وزرا در این خصوص اظهار داشت: شب گذشته به درخواست جهانگیری جلسه ای با حضور وزیر بهداشت در مورد بیماری كرونا برگزار كردیم كه وزیر بهداشت گزارش مفصلی عرضه دادند و گفتند كه فعلا هیچ موردی از كرونا در ایران نداریم. اما با عنایت به نوع مراوداتی كه وجود دارد امكان ورودش وجود دارد. ازاین رو بحث مراقبت های ویژه به خصوص در مناطق مرزی كنترل می شود و قرار شد محدودیت هایی هم در مسافرت هواپیماها به خصوص از چین صورت گیرد تا از این ایام عبور نماییم.

وی با بیان این كه از مردم خواسته می شود كه اخبار و اطلاعات در این مورد را از راه وزارت بهداشت، خبرگزاری ها و رسانه های رسمی دریافت نمایند، چون كه شایعات در این خصوص زیاد است اضافه كرد: مساله مهم بحث پیشگیری است و راه های پیشگیر ی به خوبی در رسانه ها اعلام می شود.
1398/11/12
21:12:19
5.0 / 5
4490
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane