پاسخگویی معاون خدمات شهری شهرداری تهران به ۲۳۵ پیام مردمی سامانه ۱۸۸۸

پاسخگویی معاون خدمات شهری شهرداری تهران به ۲۳۵ پیام مردمی سامانه ۱۸۸۸

بیمه خانه: معاون خدمات شهری شهرداری تهران با حضور در جلسه ارتباط مستقیم حوزه خدمات شهری با شهروندان بوسیله سامانه 1888 به 235 پیام و درخواست مردمی پاسخ دهد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، مجتبی یزدانی درانتها جلسه ارتباط مستقیم شهروندان بوسیله سامانه ۱۸۸۸ با مسئولین حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران اظهار داشت: همه مجموعه شهرداری موظف می باشند و علاقه دارند تا به آن چه كه بوسیله سامانه های ۱۸۸۸ و ۱۳۷ بعنوان آمار و تحلیل ها ارائه می شود توجه ویژه داشته باشند. بی شك باید به آن چه كه بعنوان خواست مردم مطرح می شود بموقع و پیگیرانه دقت كنیم.
وی ادامه داد: در حوزه معاونت خدمات شهری هر سه روز یكبار آمار و تحلیل های این سامانه ها به ما داده می شود تا مشكلات و ایرادات اساسی را بررسی نماییم و معمولا در سامانه ۱۳۷ اقدامات فوریتی مطرح می شود و تقدیر، انتقاد و شكایت ها در سامانه ۱۸۸۸ مطرح می شود. بدین سان تعداد پیام های سامانه ۱۸۸۸ كمتر از ۱۳۷ است.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به این كه در جلسه امروز ۲۳۵ پیام از طرف شهروندان در حوزه خدمات شهری مطرح گردیده است، اضافه كرد: همه مدیران عامل سازمان ها و شركت های زیر مجموعه خدمات شهری در این نشست حضور داشتند و به درخواست ها و پیام های مردم پاسخ می دادند. بخش زیادی از این پیام ها در حوزه دلسوزی و نگرانی مردم برای فضای سبز بود. به شكلی كه شهروندان پیشنهاداتی برای محلات خود داشتند و نسبت به فضای سبز محلی خود درخواست هایی را مطرح نمودند. البته در حوزه روشنایی و موضوعات دیگر نیز تماس هایی داشتیم كه مقرر شد به این درخواست ها پاسخ های مناسب داده شود.
یزدانی افزود: برخی موضوعات كه در سامانه ۱۸۸۸ توسط شهروندان مطرح می شود به حوزه خدمات شهری برمی گردد و برخی دیگر مربوط به مناطق است. آن بخشی كه مربوط به حوزه خدمات شهری است در سریعترین زمان ممكن انجام می شود و آن دسته از موضوعات كه به مناطق برمی گردد ممكنست با تأخیری مواجه شوند كه باید لطمه شناسی صورت گیرد كه علت تكرار پیام ها در سامانه چیست؟ البته افزایش تعداد پیام ها تحلیل های متفاوتی دارد برخی آنرا علت اعتماد شهروندان به مجموعه مدیریت شهری می دانند كه در واقع مشكلات شهروندان حل شده كه اعتماد می كنند و با سامانه تماس می گیرند و برخی دیگر علت افزایش پیام ها را افزایش مشكلات می دانند.
وی اشاره كرد: مقرر شده گروهی متشكل از روسای سامانه های ۱۸۸۸ و ۱۳۷ به همراه معاونین خدمات شهری مناطق ۲۲ گانه و مدیران عامل شركت ها و سازمان های حوزه خدمات شهری تشكیل گردد تا روند پاسخ گویی به درخواست ها و مشكلات شهروندان تسریع شود.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران افزود: برای مثال در موضوع بارش برف اخیر در سامانه ۱۳۷ علاوه بر این كه گزارشات مردمی به حیطه مربوطه موضوع در شهرداری منتقل می شد خیلی سریع پیام نیز به ما منتقل شد كه این موجب افزایش سرعت عملكرد ما شده بود، پس بازخورد بسیار خوبی و رضایت مندی شهروندان در عملكرد شهرداری در بارش برف اخیر مشاهده كردیم.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن طرح درخواست خود برای افزایش تعداد جلسات ارتباط مستقیم با شهروندان اظهار داشت: هم اكنون این جلسات برای حوزه خدمات شهری دو بار در سال انجام می شود پس فاصله این جلسات بسیار زیاد است و درخواست من افزایش تعداد این جلسات به حداقل ۴ مورد است تا بستر مناسب ارتباط با شهروندان هر چه بیشتر فراهم شود؛ البته ما این آمادگی را داریم هر سه ماه یكبار این جلسات را برگزار نماییم چونكه این جلسات موجب می شود دوستان ما در حوزه خدمات شهری فعال تر شوند و ما نیز بیشتر در جریان درخواست ها و مشكلات مردم قرار بگیریم.
وی درباره آن دسته از اقداماتی كه در حوزه خدمات شهری توسط مناطق انجام می شود اظهار نمود: عملكرد مناطق در این عرصه تحلیل شده و لطمه شناسی بر روی آن انجام شده برای مثال موردی بود كه در یك ناحیه ای از منطقه تهران سطل های زباله جمع شده بودند و این كار بدون اطلاع مردم انجام شده بود و سبب نارضایتی شده بود كه بلافاصله این كار به حالت قبل برگشت و مشاهده شد كه تعداد پیام های نارضایتی مردم كاهش پیدا كرد.
یزدانی اشاره كرد: درخواست مشتركی میان معاونت خدمات شهری و سازمان بازرسی و امور مناطق مشتركا به شهرداری تهران ارسال شده تا ظرف چند روز آینده پیام های ۱۳۷ مستقیما در محلات به شهرداران نواحی ارسال شود و از كارتابل مركزی به شهردار ناحیه برسد پیشنهاد ما با موافقت سازمان بازرسی و معاونت امور مناطق همراه شد وشهردار تهران نیز با آن موافقت كرده و بعد از انجام اقدامات اداری این كار محقق می شود تا درخواست های مردم خیلی سریعتر و موثرتر در محلات صورت گیرد.
وی افزود: در معاونت خدمات شهری هر سه ماه یكبار روسای سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ به جلسات معاونین خدمات شهری مناطق و مدیران عامل سازمان ها و شركت های حوزه خدمات شهری دعوت می شوند تا تحلیل ها و آمارها را در حوزه مربوطه ارائه كند كه مورد توجه معاونین قرار بگیرد. در مجموعه مشكلاتی كه مردم مطرح می كنند ما علاقمند هستیم و وظیفه داریم حتما در كوتاه ترین زمان ممكن انجام دهیم. همین طور حوزه هایی كه پاسخگویی درستی ندارند درخواست شهروند مستقیما به معاون خدمات شهری ارسال می شود تا به شكلی درست پاسخ داده شود و كار صورت گیرد.
منبع:

1398/11/01
21:47:36
5.0 / 5
4572
تگهای خبر: خدمات , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane