هاشمی:

بدتر از شلیك سهوی به هواپیما، شلیك عمدی به اعتماد عمومی است

بدتر از شلیك سهوی به هواپیما، شلیك عمدی به اعتماد عمومی است

به گزارش بیمه خانه رئیس شورای شهر تهران با اشاره به حوادث اخیر كشور اظهار داشت: برای ترمیم اعتماد ملی احتیاج به مسئولیت پذیری مقامات داریم نه فرافكنی و انداختن تقصیرات به گردن دیگران یا زیردستان.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محسن هاشمی بامداد امروز در ابتدای جلسه شورای شهر تهران با اشاره به اینكه در ابتدا حوادث تاسف بار چند روز اخیر كه در كرمان به درگذشت بیشتر از 60 نفر در تشییع جنازه، در فیروزكوه به 20 كشته در تصادف اتوبوس و سقوط هواپیما براثر برخورد سهوی را به همه ایرانی ها تسلیت می گوییم. اظهار داشت: محور مشترك فجایع اخیر، نقش قصور و تقصیر مسؤلان مربوطه و عدم پاسخگویی به افكار عمومی است.
وی ضمن قدردانی از توضیحات عرضه شده و پذیرش قصور ومسئولیت اشتباه، اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم بدتر از شلیك سهوی به هواپیما، شلیك عمدی به اعتماد عمومی است و چرا باید حقیقت از رئیس جمهور ورییس شورایعالی امنیت ملی پنهان نگهداشته شود و پس از اعلام دولت های بیگانه به اطلاع مسؤلان خودمان برسد؟
هاشمی ادامه داد كه نباید عملكرد صداوسیما و رسانه های رسمی را در تهییج بیش از حد مردم و دوقطبی كردن فضای جامعه نادیده گرفت كه برخی مشكلات كوچك را بزرگنمایی می كنند و از كنار مشكلات بزرگ با بی توجهی می گذرند.
وی همینطور اضافه كرد: شاید بی مناسبت نباشد كه بمناسبت سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی، یادی از ایشان نماییم، البته مراسم‌ الگرد بدلیل همزمانی با مراسم ترحیم سردارشهید سلیمانی توسط مقام معظم رهبری، با یكهفته تعویق، پنجشنبه این هفته برگزار می گردد اما امروز بیشتر از هر زمان دیگری، جای آیت الله هاشمی رفسنجانی خالی است و مردم در حسرت عقلانیت، خویشتن داری و تدبیر ایشان هستند.
وی با اشاره به اینكه امروز كشور به وحدت نیاز دارد اما نه وحدتی كه به معنای خاموشی و حذف صدای بخش بزرگی از جامعه به نفع افراطیون باشد. اظهار داشت: آیت الله هاشمی منادی وحدت بود، اما وحدت را در میانه روی می دانست، میانه روی یعنی افراطیون وتفریطیون از مواضع خود كوتاه بیایند و كنار مردم حركت كنند و اگر ما نتوانیم اعتماد عمومی و قدرت ملی را ترمیم نماییم، در مقابل تهدیدات بیگانگان صدمه پذیر خواهیم بود.
رییس شورای شهر تهران تصریح كرد: برای ترمیم اعتماد ملی احتیاج به مسئولیت پذیری مقامات داریم نه فرافكنی و انداختن تقصیرات به گردن دیگران یا زیردستان، در اتفاقات كرمان و تهران، بطور قطع كسانی مقصر هستند و باید مسئولیت را بپذیرند.1398/10/22
19:24:49
5.0 / 5
4989
تگهای خبر: مراسم‌ , مسئولیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane