استاندار تهران :

SO2 موجود در هوای تهران بالاتر رفته است

SO2 موجود در هوای تهران بالاتر رفته است

به گزارش بیمه خانه استاندار تهران با اشاره به استشمام بوی نامطبوع در تهران در بیان علت آن اعلام نمود: SO2 موجود در هوای تهران بالاتر رفته است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی با حضور در جلسه هفتگی سخنگوی دولت درباره آلودگی هوا اظهار نمود: ما با تغییرات جوی روبرو می باشیم كه به گرم شدن جهانی مربوط است و مختص به ایران و تهران و شهرهای بزرگ ما نیست، همین طور پدیده وارونگی هوا را هم داریم كه چیز جدیدی نیست.

وی با برشمردن روزهای دارای هوای پاك و سالم در سال های گذشته، اظهار نمود: خودرو های دیزلی ما ۳۳ درصد و ماشین های سواری ۲۸ درصد آلودگی هوا را شكل می دهند و پایانه های اتوبوس، فرودگاه ها و نیروگاه ها و صنایع هم با درصدهای مختلف، دیگر موارد آلودگی هوا را می سازند.

استاندار تهران با اشاره به اینكه كیفیت هوای تهران برای ما اهمیت بسیار فراوانی دارد و بر آن حساس هستیم، اظهار داشت: تمهیداتی كه اتخاذ شده این است كه سازمان هواشناسی پیش بینی كرده كه تا آخر هفته آلودگی هوا حالت ایستایی دارد و ما تصمیم گرفتیم مردم را از بلاتكلیفی درآوریم كه طی آن مدارس در كلیه مقاطع به جز در دماوند و فیروزكوه تعطیل شده و در مورد كسانی كه گروه های حساس هستند هم این ضرورت را به ادارات یادآور شدیم و همین طور گفته ایم كه ادارات در گرفتن مرخصی كارمندان سخت گیری به خرج ندهند.

بندپی اضافه كرد: همین طور وزارت نفت تمهیداتی اتخاذ نموده كه كارخانه سیمان تهران سوخت مازوت خودرا به گاز تغییر داده و كارخانه منتظرقائم در ملارد هم مقرر است مجهز به سوخت گاز شود و اگر نشد از ادامه فعالیت آن جلوگیری موقت شود.
وی افزود: در مورد تردد خودرو ها و موتورسیكلت های دودزا نیز این مساله از طرف نیروی انتظامی جلوگیری خواهد شد و ورود كامیون ها به تهران هم با نظارت و كنترل همراه خواهد شد. همین طور مقرر است مترو هم از ظرفیت حداكثری خود دراین زمینه استفاده كنند و ادارات هم كارمندانی كه از اتوبوس ها در رفت و آمد استفاده می نمایند را تشویق كنند.

استاندار تهران با اشاره به انتشار بوی نامطبوعی در تهران طی روزهای اخیر درباره علت انتشار آن، توضیح داد و اظهار داشت: گازSO2 بر اثر سوخت مازوت حاصل می شود و در روزهایی شاهد انتشار بوی نامطبوعی در تهران بودیم كه پس از بررسی ها به این رسیدیم كه SO2 موجود در هوای تهران بالاتر رفته است و در نتیجه قرار شد دیگر كارخانه سیمان تهران از مازوت استفاده نكند.
منبع:

1398/10/02
20:05:37
5.0 / 5
4292
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane