در بسته اخبار اجتماعی بیمه خانه بخوانید

از پیشنهاد آموزش زبان چینی در مدارس تا نچرخیدن چرخ اقتصادی بیدود

از پیشنهاد آموزش زبان چینی در مدارس تا نچرخیدن چرخ اقتصادی بیدود

بیمه خانه: پیشنهاد آموزش «زبان چینی» در مدارس و حمایت وزیر آموزش و پرورش از آن، نامه محرمانه به حناچی در مورد بام لند، سفارش وزارت بهداشت به مدیران گرمخانه های شهرداری در فصل آنفلوآنزا، چرخ اقتصادی بیدود نمی چرخید، خشونت مقابل زنان چگونه ثابت می شود؟ همچون اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی امروز (۱۸ آذر) ۴۹ خبر، مصاحبه و گزارش روی خروجی خود منتشر نموده است كه بعضی از مهمترین آنها در ادامه آمده است:

نامه محرمانه به حناچی در مورد "بام لند"

افشین حبیب زاده - معاون نظارت شورای شهر تهران - از ارسال نامه محرمانه به شهردار تهران در مورد وضعیت بام لند خبرداد.

وی اظهار داشت: مدتی پیش نامه ای محرمانه در مورد پروژه بام لند و نوع قرار داد آن به شهردار تهران ارسال كردیم. كارشناسان این قرارداد را به لحاظ حقوقی همین طور سطح و سطوحی كه در قرارداد آمده با آن چیزی كه اجرایی شده را احصا كردند. در مورد شرایطی كه امروز این پروژه دارد و آیا اینكه قرارداد نیاز به اصلاح دارد یا نه یك اظهارنظر حقوقی شده است و كارشناسان این مسائل را بررسی كردند.

حناچی: چرخ اقتصادی بیدود نمی چرخید/ برخی قراردادهای بام لند دارای مشكل است

پیروز حناچی - شهردار تهران - در مورد نامه شورا به شهرداری درباره بام لند اظهار داشت: این نامه محرمانه و دارای طبقه بندی است.

وی اضافه كرد: در هر لحظه سرویس و خدمات جدیدی توسط استارت آپ ها ارائه می شود. در دوره جدید شهرداری تهران، تلاش شهرداری این است كه بعنوان شتاب دهنده اصلی فضایی برای كسب و كار این حوزه ایجاد كند. این سرویس ها سفرهای درون شهری را كم می كنند و ارائه خدمات را راحت تر می كنند.

نقشه های پلاسكو به شهرداری رسید/پیگیری صدور پروانه در اسرع وقت

زهرا نژاد بهرام - عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران - اعلام نمود كه سرانجام نقشه های ساختمان جدید پلاسكو به دست شهرداری رسید و مسئله صدور پروانه در اسرع وقت پیگیری می شود.

وی درباره آخرین وضعیت ساخت و ساز پلاسكو اظهار داشت: چهارشنبه هفته گذشته مسئولان بنیاد مستضعفان نقشه های ساختمان پلاسكو را در سامانه شهرسازی بارگذاری كردند.

توصیه وزارت بهداشت به مدیران گرمخانه های شهرداری در فصل آنفلوآنزا

با تغییر فصل و سرد شدن هوا، یكی از معضلات شهرداری، بهزیستی و سایر نهادهای ذی ربط سوژه كارتن خواب ها و افراد بی خانمان است و در همین راستا طی چند سال قبل در جهت جمع آوری این افراد و انتقال آنها به مكان های سرپوشیده و گرم سعی شده است. در چنین شرایطی و حضور افرادی كه در رعایت بهداشت فردی مشكلاتی دارند، می تواند بستری برای شیوع بیماری های واگیر نظیر آنفلوآنزا باشد اما جدای از بیماریابی در این مراكز، سوژه مهم دیگر رعایت بهداشت محیطی برای جلوگیری از بروز بیماری هاست.

سهم هلال احمر در واردات داروهای "خاص" / تخصیص ناقص بودجه ۹۸

دكتر محمودرضا پیروی - دبیركل جمعیت هلال احمر- با اشاره به نقش این سازمان در واردات دارو اظهار داشت: هلال احمر عموما داروهای خاص مورد نیاز بیماران خاص را از خارج از كشور وارد میكند.

وی درباره وضعیت تامین دارو از طرف هلال احمر با وجود تحریم های آمریكا مقابل كشورمان اظهاركرد: هم وزارت بهداشت و هم هلال احمر جمهوری اسلامی هر دو در تامین داروهای مورد نیاز كشور سهیم هستند.

برنامه "شیرمدرسه" همچنان در انتظار اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی

دكتر زهرا عبداللهی - مدیركل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت - درباره آخرین وضعیت توزیع شیر در مدارس، اظهار داشت: تلاش می نماییم كه تا آخر سال تحصیلی ۶۰ نوبت در مدارس مناطق محروم شیر توزیع نماییم كه البته نیازمند تامین اعتبار است.

وی درمورد آخرین وضعیت توزیع شیر در مدارس اظهاركرد: دراین زمینه بطور مداوم جلساتی را با كمیته شیرمدرسه، سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش داریم. با این طرح موافقت شده و قول داده اند كه برای مدارس مناطق محروم كشور اعتبارات دیده و برنامه شیرمدرسه صورت گیرد.

خشونت مقابل زنان چگونه ثابت می شود؟

زهرا جعفری - كارشناس ارشد دفتر بررسی های امور حقوقی معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده - ضمن تشریح موارد قانونی لایحه تامین امنیت زنان مقابل خشونت، نحوه اثبات جرائم پیش بینی شده در این لایحه را تشریح نمود.

ارائه خدمات اولیه بهداشتی رایگان به پناهندگان

ساسانی - رئیس امور بین الملل اداره اتباع - از ثبت نام۴۸۰ هزار دانش آموز پناهنده در كشور همزمان با سال تحصیلی جدید آگاهی داد.

وی با اشاره به اینكه در مقاطعی در كشور بیشتر از ۴.۵ میلیون پناهنده در كشور حضور داشته اند به خدمات ارائه شده به این افراد اشاره نمود و اظهار داشت: با عنایت به اینكه این افراد معمولا مسیری طولانی طی كرده اند لازم بود تا ابتدا امكانات اولیه در اختیار آنها قرار بگیرد و بنا بر این بخش عظیمی از این پناهندگان در «مهمان شهرها» ساكن شده و امكانات اولیه زیستی و بهداشتی دریافت كرده اند.

پیشنهاد آموزش «زبان چینی» در مدارس و حمایت وزیر از آن

حجت الاسلام علی ذوعلم - معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس ستاد بزرگداشت هفته پژوهش در وزارت آموزش و پرورش - اظهار داشت كه پیشنهاد داده ایم كه زبان چینی و زبان عربی در كنار زبان های دیگر نه به شكلی كه الان در مدارس آموزش داده می شود، به لیست آموزش های ما افزوده شود.

۴۴درصد دانش آموزان سیستان و بلوچستانی تا اختتام راهنمایی درس می خوانند!

محمدرضا واعظ مهدوی - مشاور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی - با اشاره به اینكه هم اكنون نرخ پوشش تحصیلی مقطع متوسطه دوم در استان سیستان و بلوچستان حدود ۵۶ درصد است بدین سبب ۴۴ درصد دانش آموزان این استان تنها تا اختتام متوسطه اول درس می خوانند، اظهار داشت: از عوامل اصلی این مساله می توان به عدم دسترسی به مدارس و نبود معلم اشاره نمود.

وی با اشاره به اینكه هم اكنون میانگین پوشش تحصیلی ابتدایی در كل كشور ۹۸.۶ درصد است، اظهار نمود: این میزان در استان های مختلف متفاوت می باشد و در سیستان بلوچستان ۴ درصد پایین تر از میانگین كشوری است.

تعیین ساعات مشخص برای اجاره سالن های ورزشی

مهرزاد حمیدی - معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش - از ابلاغ نظام نامه جامع مدیریت سالن های ورزشی آگاهی داد و اظهار داشت: طبق دستورالعمل هایی كه داریم سالن های ورزشی باید تا ساعت ۱۷ در اختیار دانش آموزان باشند. از ساعت ۱۸ به بعد با كاهش بازگشت دانش آموزی و در ساعات خالی امكان اجاره سالن های ورزشی وجود دارد.

سهم سازمان جنگل ها و محیط زیست از بودجه ۹۹ چه قدر است؟

بر اساس لایحه بودجه سال ۹۹ بودجه سازمان حفاظت محیط زیست بیشتر از ۶۳۸ میلیارد تومان و بودجه سازمان جنگل ها بیشتر از ۲۸۳ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

تهران چند معتاد متجاهر دارد؟

سرهنگ محمد بخشنده - رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ - شمار معتادان زن متجاهر در پایتخت را بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر اعلام نمود و از مسئولان مربوطه خواست كه نسبت به ارتقای ظرفیت ها برای نگهداری و بازپروری این افراد اقدام نمایند.

وی در حاشیه اجرای طرح برخورد با موادفروشان و جمع آوری معتادان متجاهر اظهار داشت: در شهر تهران حدود ۲۰ هزار معتاد متجاهر داریم. هم اكنون برای نگهداری از آنان حدود ۱۲ هزار ظرفیت به وجود آمده است كه الان ۱۱ هزار نفر در مراكز بازپروری بوده و حدود ۱۰۰۰ نفر دیگر نیز طی روزهای آتی به این مركز اضافه خواهند شد. بنا بر این نیز طبیعی است كه با عنایت به اینكه ظرفیت كمتر از تعداد معتادان است بعضی از معتادان متجاهر را همچنان در سطح معابر می بینیم البته تعداد این افراد خیلی كم شده است و دیگر مثل سابق نیست.

نیروی انتظامی در حوادث اخیر غافلگیر نشد

سردار حسین اشتری - فرمانده نیروی انتظامی - اظهار داشت: در حوادث اخیر آشوبگران به دنبال تخریب بودند اما نیروی انتظامی غافلگیر نشد و با آمادگی صد درصدی در تمامی صحنه ها حضور یافت و غائله را ختم كرد.

به گزارش، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

چه افرادی مستعد مبتلاشدن به تیروئید چشمی هستند؟

پیشنهاد آموزش «زبان چینی» در مدارس و حمایت وزیر از آن

نامه محرمانه به حناچی در مورد "بام لند"

توصیه وزارت بهداشت به مدیران گرمخانه های شهرداری در فصل آنفلوآنزا

خشونت مقابل زنان چگونه ثابت می شود؟

منبع:

1398/09/19
14:28:15
5.0 / 5
4684
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane