سردار یزدی:

حضور مردم توانست آشوب اخیر را خاموش كند

حضور مردم توانست آشوب اخیر را خاموش كند

به گزارش بیمه خانه فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران با تاكید به نقش مردم اظهار داشت: در فتنه اخیر اگر مردم نبودند مشكلات دو چندان می شد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، سردار محمد یزدی بامداد امروز(یك شنبه) با حضور در جلسه شورای شهر تهران با بیان این كه در 40 سالی كه از تاسیس بسیج می گذرد توانسته ایم كه در حوزه ایمان، اخلاص، ایثار و از خود گذشتگی تصویر درستی ارائه نماییم، اظهار داشت: در 40 سال قبل عزت و اقتدار بسیجیان در صحنه های مختلف دیده شده است، آن زمانی كه بسیجیان در شرایط جنگی حضور داشتند، اگر بسیجیان نبودند حتما شرایط جنگ به این گونه نمی شد و امروز هم بسیجیان در صحنه های مختلفی همچون زلزله، سیل و غیره حضور دارند.
وی ادامه داد: در سیل اخیر مازندران، گلستان و خوزستان حدودا بسیجیان جزو نخستین نفراتی بودند كه حضور داشتند و حتی شب های اول شاهد تلاش بسیجیان بودم كه آماده شده بودند كه به سبب سست شدن سیل بندها سوسنگرد را تخلیه كنند و چه شبی را به بامداد رساندیم و بامداد شهر در امان بود و یاد دوران كودكی و كتاب های دبستان افتادم و كاش بجای داستان پتروس فداكار اسم بچه های بسیج تهران د ركتاب ها می آمد كه اگر انصافا نبودند تمام سوسنگرد در آب فرو می رفت و می شد از این اتفاقات داستان و فیلم های بسازند اما متاسفانه این موضوعات مورد توجه قرار نمی گیرد وگاها نیز مورد بی مهری قرار می گیرد.
وی با بیان این كه بسیج در سوژه شركت های دانش بنیان نیز توجه زیادی دارد، اظهار داشت: بسیج تهران برای لطمه های اجتماعی وارد فضای جدید شده است وامروز می توانیم ادعا نماییم كه یكی از مجموعه های هستیم كه به سوژه اعتیاد وارد شده و این مسئله نیز مورد اقبال مسئولان و مردم قرار گرفته است به شكلی كه در زمینه پیش گیری از اعتیاد در مدارس مراكز آموزشی، بوستان و غیره وارد شده و آموزش های را به افراد می دهیم به شكلی كه فعالیتمان در حوزه مقابله با اعتیاد برای پلیس و ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز پذیرفته شده است.
وی با بیان این كه یك مركز درمان، صیانت و اشتغال برای معتادین در شرق تهران به وجود آورده ایم و از اعضای شورای شهر درخواست می شود كه از این مركز بازدید كنند، اظهار داشت: روش نوینی را در این مركز اجرای می نماییم كه مورد تایید مراكز عالی، دانشگاه ها، بهزیستی و خود شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر است. و امروز عملكردی داریم كه می توانیم ادعا نماییم حدودا 70 درصد كسانی كه در این مركز صیانت فعال بودند پس از درمان و حرفه آموزی به جامعه بازگردانده شدند. به شكلی كه معمولا این افراد وقتی به خانواده و محلات برمی گردد بعنوان یك هنجارشكن مورد قضاوت قرار می گیرد اما حالا باحمایت امام جماعت، شورایاری، بسیج وغیره این افراد به خانواده و محله برمی گردند و توسط این افراد كنترل می شوند كه مبادا به اعتیاد بازگردند.
وی با بیان این كه در بحث پیش گیری از طلاق وارد عمل شده و 200 كارگاه تربیت مربی تشكیل داده ایم تا با حمایت مردمی از طلاق پیشگیری نماییم اظهار نمود: برخی ها تصور می كنند كه تهران بسیار برخوردارست اما در بحث محرومیت زدایی در تهران وارد شده ایم و تا اختتام امسال 2500 جهیزیه و بیشتر از 70 هزار سبد كالا با كمك مردم، كسبه و خیرین به خانواده های نیازمند خواهیم داد.
وی با اشاره به اقدامات بسیج در مناطق سیل زده با بیان این كه در لرستان 20 واحد مسكونی، در ایلام 20 واحد مسكونی، توسط بسیجیان مرمت شده است اظهار داشت: 1600 گروه جهادی داریم كه 850 گروه جهادی آن محله محور هستند و مابقی گروه ها در اقصی نقاط كشور برای رفع نیازها وارد عمل می شوند.
وی با بیان این كه در بحث فرهنگی حدود 400 گروه سرود داریم كه بزرگترین گروه سرود متعلق به سپاه محمد رسول الله است اظهار نمود: با همكاری صدا و سیما در زمینه كسب زندگی و مهارت آموزی زندگی وارد عمل شده ایم.
سردار یزدی با با تاكید به كمك مردم در صحنه های مختلف اظهار داشت: حضور و كمك مردم در صحنه های مختلف می تواند موفقیت های مختلفی را رقم بزند و در طول 40 سال اخیر این مو ضوع را دیدم و نمونه آن فتنه اخیر است كه اگرمردم نبودند مشكلات دو چندان می شد و حضور مردم توانست آشوب اخیر را خاموش كند. و حضور مردم موثر است.
وی با اشاره به حضور بسیج در حوزه اقتصاد مقاومتی در تهران اظهار داشت: ما خانواده های بدسرپرست و بی سرپرست را آموزش دادیم و با ارائه وام به مشاغل خانگی آنها را توانمند كردیم و این در حالیست كه بازاریان و اصناف و خیرین با ما همراهی كرده اند.
منبع:

1398/09/10
14:47:24
5.0 / 5
4966
تگهای خبر: آموزش , بازار , پلیس , زلزله
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان بیمه خانه
بیمه خانه Bime khane