ایجاد همه زیرساختها برای اجرای فاز دوم طرح كاهش

اتصال سازمان راهداری به سیمفا بزودی

اتصال سازمان راهداری به سیمفا بزودی

بیمه خانه: مدیر اجرایی طرح ملی معاینه فنی كشور با اشاره به اینكه تمامی اقدامات لازم از طرف سامانه یكپارچه معاینه فنی(سیمفا) برای اتصال سازمان راهداری به سامانه انجام شده است، اظهار داشت: ظرف یك تا دو هفته اینده سازمان راهداری كشور به سامانه سیمفا متصل خواهد شد.


سعید قیصر در گفت وگو با ایسنا، در تشریح احداث زیرساخت های لازم برای اجرای فاز دوم «طرح كاهش» اظهار داشت: سیستم نرم افزاری لازم برای اجرای این مرحله از طرح در وزارت كشور آماده شده است و هیچ محدودیتی برای نمایش خدمات در طرح كاهش نداریم نه تنها در تهران؛ بلكه در سایر كلانشهرها باز برای اجرای این طرح محدودیتی از طرف سیمفا وجود ندارد. در حقیقت زیرساخت ها محیا شده و برای پاسخگویی و اجرای طرح كاهش در تمامی كلانشهرها آمادگی لازم وجود دارد.

وی ادامه داد: مقدمات اتصال سازمان راهداری به سامانه سیمفا به وجود آمده تا به صورت آنلاین همانند مراكز معاینه فنی سبك؛ مراكز معاینه فنی خودروهای سنگین هم به سامانه معاینه فنی یكپارچه متصل شوند و درحال آماده كردن بحث های وب سرویس هستیم. از طرف سیمفا همه چیز محیا شده و تنها باید سازمان راهداری تغییراتی در نرم افزار خود احداث كند؛ پس منتظر سازمان راهداری هستیم تا این مهم محقق شود و امیدواریم ظرف یك یا دو هفته آینده این كار صورت گیرد.

وی اشاره كرد: هم اكنون از سمت سیمفا برای اتصال مراكز معاینه فنی خودروهای سنگین هیچ محدودیتی ندارد و برای اجرای طرح كاهش هم نه تنها در تهران؛ بلكه در تمامی كلانشهرها آمادگی لازم در سامانه سیمفا وجود دارد.

مدیر اجرایی طرح ملی معاینه فنی كشور درباره محدودیت نمایش خدمات در مراكز معاینه فنی و احداث صف های طولانی مقابل این مراكز اظهار داشت: برمبنای قانون سپس 4 سال خودروها برای ستاندن گواهی باید به مراكز بازگشت كنند اما مردم به جهت اینكه بتوانند از تخفیف طرح ترافیك بهره مند شوند با هر مدلی و زیر 4 سال برای ستاندن گواهی بازگشت می كنند كه این مسئله سبب شده مراجعات فراتر از حد پیش بینی شده شود.
وی ادامه داد: شهروندان گرامی باید بدانند می توانند به تمامی مراكز معاینه فنی شهرهای اقماری تهران و سایر شهرهای كشور بازگشت كنند؛ در حقیقت وقتی می گوییم سامانه معاینه فنی كشور یكپارچه عمل می كنند یعنی تفاوتی میان كیفیت مراكز معاینه فنی در نمایش خدمات وجود ندارد و مردم می توانند به سایر مراكز معاینه فنی بازگشت كنند.
1397/08/23
13:33:44
5.0 / 5
5098
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane