فرماندار شهرستان شمیرانات خبر داد

ابلاغ طرح هادی شهر شمشك بزودی

ابلاغ طرح هادی شهر شمشك بزودی

به گزارش بیمه خانه فرماندار شهرستان شمیرانات از نهایی شدن و ابلاغ طرح هادی شهر شمشك تا اختتام آبان ماه سال جاری آگاهی داد و اضافه كرد: طرح هادی شهر شمشك دربندسر در شمال شرقی پایتخت بعد از هفت سال پیگیری، سد مقاومت ها و موانع را شكست و در پروسه نهایی شدن قرار گرفت.


سیاوش شهریور در گفت و گو با ایسنا، در تشریح روند ابلاغ طرح هادی شهر شمشك اظهار داشت: این منطقه به سبب بكر بودن، شرایط خاص و ارزش بالای زمین همواره مورد توجه بوده كه همین مورد عامل مؤثری در تأخیر تصویب و ابلاغ طرح هادی شهر، باوجود تمام پیگیری های مستمر و مجدانه طی دو سال اخیر بوده است. اما هدف گذاری ما برای شمشك دربندسر حفظ اكوسیستم طبیعی و توسعه شهر در قالب قانون است؛ تحقق این مهم نیز نیازمند ابلاغ طرحی كارشناسی با لحاظ كردن نظر دستگاه های متولی نظیر حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و... است.
وی ادامه داد: موظفیم اكوسیستم این منطقه را برای بقای شهر و استفاده گردشگران و ورزشكاران كشور و حتی جهان حفظ نماییم. این شهر سالانه میزبان ۱۸ هزار ورزشكار زمستانی و توریست از سراسر دنیا است و نیازمند توسعه زیرساخت های منطقه است؛ توسعه ای كه بررسی و صدور مجوزهای آن در نبود طرح هادی شهر ممكن نبود.
وی افزود: ۴۸ رشته ورزش زمستانی وجود دارد كه ما می توانیم با گسترش زیرساخت ها و استفاده بهینه و برنامه ریزی شده از اراضی موجود شهر، آنها را نیز در كنار اسكی روی برف راه اندازی نماییم و داوطلب برگزاری مسابقات بین المللی باشیم تا شهروندان بجای استفاده از اماكن مصنوعی، در صخره های طبیعی این شهر به ورزش مورد علاقه خود بپردازند.
وی اشاره كرد: تلاش نموده ایم طرح هادی معناداری برای شمشك دربندسر تصویب و از بلند مرتبه سازی جلوگیری نماییم. پیش بینی می شود در آینده این شهر دارای پیست های متفاوت و مختلفی شود، پس ساخت و ساز باید كنترل شده و برمبنای برنامه ریزی دقیق صورت گیرد. مردم، شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر باید در صیانت از طرح هادی كوشا باشند. بااینكه تقاضا برای بلند مرتبه سازی و تراكم بافت فراوان است، اما به هیچ عنوان نباید در این طرح مداخله كرد؛ چونكه این اقدام می تواند در آینده خسارات ویرانگری را برای منطقه به دنبال داشته باشد.
منبع:

1398/08/16
19:14:46
5.0 / 5
4580
تگهای خبر: شهرداری , كارشناس , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane