استاندار تهران در گفتگو با بیمه خانه خبر داد

تجلیل از استان تهران برای كسب رتبه ممتاز پدافند غیر عامل در كشور

تجلیل از استان تهران برای كسب رتبه ممتاز پدافند غیر عامل در كشور

بیمه خانه: استاندار تهران از كسب رتبه ممتاز استان تهران در همایش ملی پدافند غیر عامل كشورخبر داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در این باره اظهار داشت: ظرف یك سال قبل به سبب برگزاری رزمایش ها و ایجاد آمادگی دستگاه های مهم و حیاتی استان در مواقع اضطرار در مقابل حوادث با عوامل انسانی و طبیعی و همین طور ایجاد امادگی مقابل توطئه هایی كه هر روز در اشكال مختلف از طرف استكبار جهانی برای كشور و ملت ما طراحی می شود و حفظ امادگی در این شرایط در ارزیابی عملكرد رتبه ممتاز كشوری را كسب كردیم.
وی اضافه كرد: در حوزه برق و در اماكنی همچون فرودگاه، بیمارستان و ساختمان های اداری آمادگی لازم به وجود آمده به شكلی كه اگر برق هر یك از این اماكن از شبكه سرویس دهی و برق رسانی بیرون بروند با تمهیداتی كه اتخاذ شده می توانند با استفاده از ژنراتورها در كمترین زمان ممكن به حالت خدمت رسانی عادی خود برگردند كه این مساله در رزمایش انجام شده به خوبی مشاهده شد به شكلی كه ظرف مدت یك دقیقه با استفاده از ژنراتورها گردش خدمت رسانی این دستگاه ها به حالت عادی برگشت.
استاندار تهران اشاره كرد: روز گذشته در بازدیدی كه از تاسیسات و تجهیزات آب استان تهران داشتیم نیز این آمادگی در حوزه پدافند غیر عامل مشاهده شد به شكلی كه در بخش آب تمامی مخازن استان تهران به صورت یك رینگ به یكدیگر متصل شده اند تا اگر مخزنی بهر دلیلی از سرویس خارج شد بوسیله مخازن دیگر آب شرب محدوده مورد نظر تامین گردد تا با مشكلی مواجه نشویم.
وی افزود: از طرف دیگر در سطح استان تهران شاهد نصب سامانه های آگهی دهی سریع برای مواقع اضطرار هستیم. همین طور جلسات مختلفی در ارتباط با ارتقاء دانش كاركنان و مدیران در حوزه پدافند غیر عامل برگزار شده كه این مساله از اهمیت بسزایی برخوردارست و هر روز بر اهمیت نقش ارتقای دانش افزوده می شود. خصوصاً برای كشور ما كه از بدو پیروزی انقلاب هر روز توسط دشمن و استكبار جهانی توطئه های بیشماری در ابعاد مختلف به ملت و مردم ما تحمیل شده است. پس مصون سازی و حفاظت در مقابل این تهدیدات را در سطح استان تهران تقویت كردیم البته شاید با نقطه مطلوب فاصله داشته باشیم اما اقدامات و برنامه ریزی ما به سمتی پیش می رود كه بتوانیم این آمادگی ها را در مواقع ضرورت همچون حملات سایبری، تهدیدات نظامی و بایوتروریسم داشته باشیم.
استاندار تهران در تشریح تجلیل از استان تهران در همایش ملی پدافند غیر عامل برای كسب رتبه ممتاز در این عرصه اظهار داشت: همه دستگاه ها در سطح استان تهران از آمادگی لازم برخوردار شده اند. پس تهران در ارزیابی عملكرد میان استان ها رتبه ممتاز را كسب نمود كه امروز نیز در همایش ملی پدافند غیر عامل از استانداری تهران تجلیل شد.
وی افزود: عملكرد استانها در حوزه پدافند غیرعامل توسط مركز بررسی عملكرد و سنجش و ارزیابی پدافند غیر عامل كشور در هفته پدافند غیر عامل یعنی هشتم تا چهاردهم آبان ماه ارزیابی می شود كه امسال در كل كشور استانداری های تهران، هرمزگان و بوشهر توانستند رتبه ممتاز را كسب كنند. البته در بین سایر دستگاه ها نیز این ارزیابی انجام شده بود. برای مثال در بین وزارتخانه ها، وزارتخانه نفت توانسته بود رتبه ممتاز را كسب كند.
استاندار تهران در پاسخ به سوالی درباب آموزش های حوزه پدافند غیر عامل نیز اظهار داشت: باید مردم را در چنین حوزه هایی همراه خود نماییم. بی شك در همه كارها اگر ارتقای دانش آحاد جامعه را نداشته باشیم در پیشبرد اهداف خیلی موفق نخواهیم بود. بر همین مبنا ما به سمت و سویی حركت می نماییم كه آموزش ها، نگرش و بینش مردم نسبت به سوژه پدافند غیر عامل ارتقاء دهیم و آنها را با خود در این راه همراه كنید. پس آموزش ها را به دبیرستان ها و دانشگاه ها بردیم و برنامه ریزی برای ارائه آموزش ها در دانشگاه ها و دبیرستان ها معطوف شده تا این قشر بدانند كه پدافند غیر عامل چیست و در مواقعی كه لازم است آنها چه اقداماتی را باید انجام دهند.1398/08/15
20:16:57
5.0 / 5
4744
تگهای خبر: آموزش , تجهیزات , سرویس , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane