شهردار تهران:

لایروبی مناسب روددره ها مانع از بروز سیل در پایتخت شد

لایروبی مناسب روددره ها مانع از بروز سیل در پایتخت شد

به گزارش بیمه خانه شهردار تهران با اشاره به اینكه یكی از دلیلهای جاری نشدن سیل در تهران به دنبال بارش های اخیر، لایروبی مناسب معابر و روددره ها بود، اظهاركرد: بطور قطع حذف زباله از معابر در كاهش آبگرفتگی ها نقش اساسی دارد.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا پیروز حناچی در جلسه شورای معاونان، مشاوران و شهرداران با اشاره به بارش های اخیر باران در پایتخت اظهار داشت: از هفته قبل از بارندگی ها، تمام همكاران من پای كار بودند و مرخصی ها لغو شده بود. واقعیت این است وقتی میزان بارندگی تا این حد بالاست بطور قطع نگرانی از وقوع سیل پیش می آید اما با انجام اقدامات پیشگیرانه و حضور بموقع همكاران ما در شهرداری تهران تنها یك مشكل جدی داشتیم و بقیه آبگرفتگی ها خیلی زود كنترل شد.

شهردار تهران تاكید كرد: آن چه صورت گرفت نتیجه كار جمعی بود البته ایرادات و آبگرفتگی ها با وجود میزان بارش زیاد باران باید رفع و برای آنها برنامه ای تدوین شود.

حناچی با تاكید بر اینكه از این پس مسئولیت چنین حوادثی را از شهرداران مناطق می خواهیم، اظهار داشت: همه باید مسئولیت پذیر باشند و شهرداران مناطق با عنایت به آشنایی با منطقه خود باید برای نقاط حادثه خیز برنامه ریزی و راهبرد داشته باشند.

وی با اشاره به اینكه یكی از دلیلهای جاری نشدن سیل در تهران لایروبی مناسب معابر و روددره ها بود، اظهاركرد: بطور قطع حذف زباله از معابر در كاهش آبگرفتگی ها نقش اساسی دارد. تلاش همكاران ما در پاكسازی معابر از زباله باید به معرض نمایش گذاشته شود و با اطلاع رسانی درست به شهروندان، فرهنگسازی مناسب در این زمینه صورت گیرد.

شهردار تهران با اشاره به عذرخواهی خود از مردم تهران بابت آبگرفتگی ها اظهار داشت: ما ابایی از عذرخواهی از مردم نداریم. مردم ولی نعمت ما هستند و خدمت به آنان و عذرخواهی درباره كاستی ها افتخار ماست.

به گزارش شهرنوشت، او در آخر اشاره كرد: با عنایت به اینكه تا اختتام آبان ماه بارش خاصی نخواهیم داشت باید این فرصت را غنیمت بشماریم و هوشمندانه عمل كنیم؛ به این معنا كه نقاطی كه خصوصاً در شریان اصلی گرفتار آب گرفتگی شدند را برطرف نماییم.

منبع:

1398/08/13
23:36:25
5.0 / 5
5094
تگهای خبر: شهرداری , مسئولیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane