رئیس پلیس پیشگیری ناجا خبر داد

بازگردانی 550 نفر از افراد فاقد مدارك قانونی توسط پلیس پیشگیری

بازگردانی 550 نفر از افراد فاقد مدارك قانونی توسط پلیس پیشگیری

بیمه خانه: رئیس پلیس پیشگیری ناجا با تشریح اهمیت ماموریت كنترل لایه به لایه جمعیت از بازگردانی نزدیك به 550 نفر از مسافران بدون مدارك معتبر توسط این پلیس در تمام استان های طول مسیر تردد زوار آگاهی داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سردار محمد شرفی با اشاره به تلاش شبانه روزی مجموعه كاركنان پلیس پیشگیری ناجا برای تامین امنیت و ایمنی زوار اربعین حسینی(ع) اظهار نمود: مهم ترین ماموریت پلیس پیشگیری ناجا در طول راهپیمایی اربعین حسینی كنترل لایه به لایه جمعیت است با این مفهوم كه كاركنان آموزش دیده این پلیس تخصصی در سطوح مختلف و در نقاط واقع در راه حركت زوار لایه های مختلفی را ایجاد و در مواقع ضرورت به صورت تدریجی و در آرامش كامل تدابیرابلاغی از طرف قرارگاه مركزی اربعین ناجا را اجرایی می كنند.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا اشاره كرد: با عنایت به چنین خاصیت های خاصی كه در این ماموریت وجود دارد، تنها مجموعه پلیس پیشگیری در نیروی انتظامی است كه توان انجام چنین وظیفه ای را دارا می باشد پس به لطف پروردگار متعال و همكاری اقشار مختلف تا كنون نیز در انجام این ماموریت توفیق داشته و به نحوی شایسته از عهده این وظیفه سنگین و حساس برآمده ایم.
این مقام انتظامی اضافه كرد: در بحث جلوگیری از خروج اشخاصی كه دارای روادید، اوراق شناسایی و گذرنامه معتبر نیستند، یگان های خیلی از نیروی انتظامی در انجام این ماموریت مشاركت دارند كه تلاش و توفیق آنان در اجرای این طرح، شایسته تقدیر است، لیكن این تنها مجموعه پلیس پیشگیری است كه بررسی مدارك و روادید زوار عزیز را نه در یك منطقه محدود و متمركز، بلكه در یك سطح وسیع و در تمام گستره تردد زوار انجام داده و بنا بر این این اقدام منحصر به فرد و شایان توجه است.
وی افزود: مجموعه پلیس پیشگیری ناجا در همین راستا و تا امروز در مجموعه استان ها و محورهای واقع شده در راه تردد زوار از عبور نزدیك به ۵۵۰ نفر از مسافران بدون مدارك معتبر جلوگیری كرده است كه ۱۴۶ نفر از آنان را اتباع خارجی می سازند.
فرمانده قرارگاه ابوذر اربعین حسینی(ع) اتخاذ تدابیر دقیق و برنامه ریزی شده، استقرار ایستگاه های بازرسی گوناگون و با پوشش سراسری و تحت كنترل قرار دادن مسیرهای فرعی، حضور نیروهای آموزش دیده و توجیه شده، تلاش شبانه روزی و حضور مستقیم هیئت رئیسه و معاونان ستادی پلیس پیشگیری در منطقه را همچون علت های موفقیت این پلیس در امر كنترل و بازگرداندن افراد فاقد مدارك قانونی و معتبر ارزیابی نمود.
وی از زوار اباعبداله الحسین(ع) خواست همكاری كامل با خدمتگزاران خودشان در نیروی انتظامی داشته باشند و به سفارش های پلیس توجه كنند.


منبع:

1398/07/22
18:17:13
5.0 / 5
4905
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane