رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران:

گردشگری شهری یكی از مهم ترین اركان توسعه پایدار اقتصادی می باشد

گردشگری شهری یكی از مهم ترین اركان توسعه پایدار اقتصادی می باشد

به گزارش بیمه خانه رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اظهار داشت: شش درصد از تولید ناخالص جهانی مربوط به صنعت گردشگری است و یكی از مهم ترین عناصر برای رسیدن به توسعه پایدار اقتصادی محسوب می شود.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا سعید اوحدی در همایش «شهری به نام تهران» كه امروز با حضور احمد مسجد جامعی - عضو شورای اسلامی شهر تهران - در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد، اظهار داشت: صنعت گردشگری در دو بخش داخلی و بین المللی امروزه با شكل علمی و فنی در جهان آموزش داده می شود. شش درصد از تولید ناخالص جهانی مربوط به صنعت گردشگری است و یكی از مهم ترین عناصر برای رسیدن به توسعه پایدار اقتصادی «گردشگری شهری» به حساب می آید.

وی اضافه كرد: سال ها میان «صنعت خودرو» و «صنعت گردشگری» بر سر اینكه كدامیك بالاترین میزان اشتغال زایی را دارند، مجادله بود اما این روزها با گردش مالی بیشتر از ۶.۷ تریلیارد دلار این صنعت گردشگری است كه این عنوان را از آن خود كرده است البته این نكته هم مورد تاكید است كه ۷۰ درصد این درآمد مربوط به درآمد گردشگری داخلی است كه ما متأسفانه تا كنون توجه چندانی به آن نداشته ایم.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ادامه درباره خاصیت های منحصر به فرد صنعت گردشگری اظهار داشت: چیزی كه سبب شده این روزها صنعت گردشگری به صنعتی محبوب تبدیل گردد، خاصیت های اختصاصی آن است. یكی از بحث های جدی درباره صنعت گردشگری «توزیع عادلانه» درآمد است. درآمد حاصل از حضور توریست صرفاً به هزینه محل اقامت خلاصه نمی گردد و اهالی روستاهای دورافتاده هم می توانند از این صنعت برای درآمدزایی بهره بجویند.

اوحدی اضافه كرد: صنعت گردشگری تنها صنعتی است كه طی آن «تبادل فرهنگ» روی می دهد و یك پروسه كاملا انسانی است.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افزود: یكی دیگر از خاصیت های صنعت گردشگری حضور مخاطب در پروسه تولید است. این حضور البته امكان اشتباه در این صنعت را به حداقل رسانده است. در صنایع دیگر اگر در پروسه تولید اشتباهی صورت گیرد، در مرحله كنترل و نظارت قابل بازگشت و قابل جبران است اما اگر در روند تولید صنعت گردشگری كه همان حضور توریست در یك فضای فرهنگی یا طبیعی است اختلالی به وجود بیاید، دیگر قابل بازگشت نیست.

وی افزود: كشور ما به لحاظ جاذبه های گردشگری ثبت شده در یونسكو، در شمار ۱۰ كشور برتر جهان به حساب می آید اما ما از آنچه در اختیار داریم غافل مانده ایم. اگر بخواهیم لیستی از مراكز گردشگری تهران تهیه نماییم و یك به یك به آنها سر بزنیم، احتمالاً ماه ها طول می كشد.

اوحدی درانتها اظهار داشت: خوشبختانه امسال هم توانستیم در روز تهران بیشتر از ۵۰۰ دانش آموز تهرانی را با گوشه ای از جاذبه های گردشگری تهران آشنا نماییم. آنچه كه امروز در اختیار داریم به بركت خون شهداست و همین سوژه می تواند بهانه مهمی برای طراحی و اجرای برنامه های جامعی برای گردشگری در تهران باشد.
ما در تهران گم شده ایم
احمد مسجد جامعی - عضو شورای اسلامی شهر تهران - با اشاره به مواجهه با خانواده یكی از شهدای مفقودالاثر تهران اظهار داشت: چند سال پیش در روز تهران به منزل خانواده شهیدی رفتم كه همه خانه های اطراف این منزل را برای یك فعالیت عمرانی خراب كرده بودند و این خانواده راضی به تخریب منزلشان نبودند. بهانه شان فرزند مفقودشان بود كه اگر بیاید، نشانی خانه را چگونه پیدا كند؟

وی اضافه كرد: آنها با نگهداری این خانه، از یك خاطره مهم حفاظت می كردند؛ كاری كه ما نكردیم. هر یك از ما از محله های تهران، از مغازه های تهران و از اهالی تهران خاطراتی داریم كه این روزها دیگر كاركردی ندارد. از آن خاطرات هیچ نمانده است و آنها دیگر زندگی ندارند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران درانتها اظهار داشت: ما در این شهر گم شده ایم. همه بچه ها راه خانه شان را گم كرده اند و اگر هر یك از ما نگهدار خانه و خاطره خود باشیم، می توانیم شهر خودرا حفظ نماییم و در نهایت می توانیم حافظ كشورمان باشیم.

به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، درانتها این مراسم‌ ز دبیران برنامه های فصل تابستان سازمان فرهنگی هنری تقدیر گردید.
1398/07/15
23:43:53
5.0 / 5
4720
تگهای خبر: آموزش , خودرو , شهرداری , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان بیمه خانه
بیمه خانه Bime khane