سردار رحیم صفوی با اشاره به ناآرامی های اخیر عراق:

اگر از آسمان سنگ هم ببارد عاشقان امام حسین(ع) به كربلا می روند

اگر از آسمان سنگ هم ببارد عاشقان امام حسین(ع) به كربلا می روند

به گزارش بیمه خانه سرلشكر رحیم صفوی اظهار داشت: ناآرامی هایی را در عراق ایجاد كردند تا مردم ما از این فضا بترسند و به سفر اربعین نروند، اما دشمن بداند عاشقان امام حسین (علیه السلام) به كربلا خواهند رفت.


به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سرلشكر سید یحیی رحیم صفوی مشاور عالی مقام معظم رهبری، اظهار داشت: بنده از جانب مقام معظم رهبری و فرمانده كل قوا وكالت دارم تا سلام ایشان را به تك تك شما برسانم.

او اظهار داشت: امروز نیروی انتظامی تبدیل به یك نیروی مقندر و هوشمند و توانمند در منطقه غرب آسیا شده است و این قابلیت را دارد كه به پلیس سایر كشورها آموزش دهد.

سرلشكر رحیم صفوی اظهار داشت: فلسفه اربعین این است كه حضرت مهدی (عج) در زمان ظهورشان می فرمایند كه من پسر حسین (ع) هستم، پس مردم جهان باید پیش از ظهور حضرت آقا، امام حسین (ع) را بشناسند.

وی اضافه كرد: حركت اربعین یك حركت عظیمی است كه چندین میلیون مسلمان و حتی مسیحی به عراق می روند، آنهایی كه این ناآرامی را در عراق ایجاد كردند كه مردم ما از این فضا بترسند و به سفر اربعین نروند، اما دشمن بداند كه اگر سنگ هم از آسمان ببارد عاشقان حسین (ع) به كربلا خواهند رفت.

مشاور عالی فرمانده كل قوا اشاره كرد: مقرر شده تا در برنامه ششم جمعیت موسسات حفاظتی و مراقبتی افزایش داده شود، بخش برقراری امنیت داخلی كشور در دهه های اخیر تغییر پیدا كرده است.

وی اضافه كرد: معمای امنیتی جدید بر سه پایه عامل تهدید امنیتی، حوزه تهدید و موضع تهدید خلاصه می شود.

سرلشكر رحیم صفوی اظهار داشت: منظور من از حوزه تهدید، حوزه جغرافیای تهدید است، كه جمعیت شهری در این بخش خلاصه می شود.

او اظهار داشت: در قرن ۱۹ ده درصد جمعیت جهان در شهرها زندگی می كردند كه در قرن ۲۰ این آمار از ۵۰ درصد گذشت، در قرن ۲۱ پیش بینی شده تا بیشتر از ۷۰ درصد جمعیت كشورها شهرنشین شود و این یعنی عامل تهدید، مجرمان از دل این شهرنشینی پدید می آیند پس باید تمام شهرها قانون مدار باشند.

مشاور عالی فرمانده كل قوا اظهار داشت: برقراری امنیت در تهران یعنی امنیت كل ایران تامین شده است، اگر در كشورهای همسایه ثبات امنیتی برقرار نباشد، مسلم است كه برای كشورهای دیگر هم مشكل پیش خواهد افتاد، تهران وقتی امن است كه پلیس مرزبانی ما قوی عمل كند.

وی اضافه كرد: رابطه عامل، موضع و حوزه تهدید باید به خوبی تشخیص داده شود تا به قدرت پیشگیری دست بیابیم.

سرلشكر رحیم صفوی اظهار نمود: دولت، مجلس باید پای كار بیایند و بودجه وامكانات را به ناجا تخصیص دهند تا در امتداد برنامه ششم به بهترین نحو ممكن عمل شود.

وی اضافه كرد: اساس رویكرد پیشگیرانه نسبت به رویكرد كشف جرم ارزان تر، كم هزینه تر و ارزش بالایی را دارد، پس پیش از وقوع جرم باید از آن پیشگیری كرد و این مساله از مراكز آموزشی باید صورت بگیرد، بچه های ما در مدارس مسائل امنیتی و اقتصادی را یاد نمی گیرند، باید به بچه هایمان موضوعات را آموزش دهیم.

مشاور عالی فرمانده كل قوا اظهار داشت: تقابل همكاری پلیس پیشگیری با مدیران سازمان ها باید افزایش داده شود، مدیران ما باید عاقل، بالغ، كار آمد و سالم باشند تا مشكلات برای جامعه پیش نیاید، به مشاركت های مردمی باید بها داده شود.

وی اضافه كرد: گشت زنی كلانتری ها در سطح شهر عامل بازدارندگی وقوع جرم در سطح شهر دارند، رفتار پلیس پیشگیری و موسسات مراقبتی و حفاظتی در برخورد با مردم و جلب رضایت مردم بسیار موثر است و باید گفتار و رفتار پلیس با مردم مناسب باشد.

سرلشكر رحیم صفوی اظهار داشت: نكات منفی فضای مجازی بلایی شده كه به جان مردم افتاده است، پس باید مراقب باشیم تا در دام شیادان نیفتیم، پلیس هوشمند باید به تجهیزات نوین مجهز باشد.

او اضافه كرد: از نظر من باید كار پژوهشی و تحقیقاتی به روز درباره انواع تهدیدات امنیتی صورت گیرد، كسی كه تخلف می كند جسارت می خواهد پس باید یك كار به روز تحقیقی بر روی مجرمان صورت گیرد تا در این مورد واكاوی شود.


منبع:

1398/07/15
12:19:37
5.0 / 5
4639
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane