دبیركل ستاد مبارزه با موادمخدر مطرح كرد

اصلاح قانون مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر تا آخر سال

اصلاح قانون مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر تا آخر سال

به گزارش بیمه خانه دبیركل ستاد مبارزه با موادمخدر اظهار داشت: ضربه زدن به بنیان های اقتصادی قاچاقچیان یكی از مواردی است كه باید قانون مربوط به آن اصلاح گردد و اصلاح قانون هم تا آخر سال صورت خواهد گرفت.


به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، اسكندر مومنی دبیركل ستاد مبارزه با موادمخدر بامداد امروز در حاشیه همایش فصلی دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استانهای سراسر كشور در جمع خبرنگاران اظهار نمود: نشست امروز برای مبحث پیشگیری برگزار گردید و طرح یاری گران زندگی هم با همین مضمون اجرایی شده است. این طرح شامل همه نهادهای فرهنگ ساز و مردم می شود اما با عنایت به نقش مهم آموزش و پرورش، تفاهمی با این وزارتخانه امضا كردیم تا دانش آموزان شناسایی شوند. وی ادامه داد: در منطقه ای زندگی می نماییم كه توسعه مواد مخدر در چارچوب های مختلف فراوان است و هر روز شاهد تولید مواد مختلف جدید صنعتی هستیم و امروزه با افزایش تولید ماده مخدر شیشه هستیم. مومنی خاطرنشان كرد: وزارت آموزش و پرورش نقش اصلی را در طرح یاریگران زندگی دارد و امیدواریم اقدامات پیشگیرانه آنها مثمرثمر واقع شود. یك دستورالعمل كلی هم با همكاری وزارت علوم تدوین خواهد شد.

دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان كرد: گروه های مرجع و تشكل های مختلف را هم داریم تا این افراد با عنایت به تاثیری كه روی مردم دارند اقدامات آگاه بخشی خویش را انجام دهند. در این راه از ورزشكاران و هنرمندان هم استفاده خواهد شد و ما معتقدیم اگر همه نهادها وارد عمل شوند مبحث مواد مخدر حل خواهد شد.

وی افزود: قوانین ما باید اصلاح گردد و پیش نویس هایی آماده شده است و امیدواریم با اصلاح بعضی از قوانین، شاهد اتفاقات خوبی باشیم. ضربه زدن به بنیان های اقتصادی قاچاقچیان یكی از مواردی است كه باید قانون مربوط به آن اصلاح گردد و از سویی در مورد نگهداری معتادان در كمپ ها هم باید قانون اصلاح گردد و بطور قطع ۶ ماه زمان مناسبی برای سم زدایی معتادان نیست و معتقدیم زمان نگهداری معتادان باید به دو سال برسد. مبحث بعدی خرده فروشان هستند كه پس از چند روز دستگیری، رها می شوند و ما معتقدیم كه خرده فروشان هم باید مانند معتادان ساماندهی شوند. اصلاح قانون تا آخر سال صورت خواهد گرفت.

دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح كرد: ایران اسلامی امنیت را یكپارچه می بیند و اقدامات خویش را انجام می دهد اما كشورهای غربی فقط تشكر می كنند و ما معتقدیم كه آنها هم باید به وظایف خود در حوزه مبارزه با مواد مخدر عمل كنند.

وی در مورد توزیع متادون اظهار داشت: وزارت بهداشت به هر جمع بندی برسد همان مبحث اجرا می گردد و در نشست كمیته آتی درمان در این مورد تصمیم گیری خواهد شد. سردار مومنی در انتها اظهار داشت: طی ۱۰ سال قبل سالانه ۵ درصد افزایش شیوع مواد مخدر داشته ایم.

1398/06/23
21:29:24
5.0 / 5
4535
تگهای خبر: آموزش , دستورالعمل , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیمه خانه
بیمه خانه Bime khane