دو راهكار برای مهار فرونشست زمین در تهران

دو راهكار برای مهار فرونشست زمین در تهران

به گزارش بیمه خانه رئیس كمیته شهرسازی شورای شهر تهران با ارائه دو راهكار در مورد مهار فرونشست زمین اظهار داشت: فرونشست در همه كشورها حساسیت هایی را به وجود آورده است.


زهرا نژادبهرام در گفت و گو با ایسنا، در مورد فرونشست زمین در پایتخت با بیان این كه بارها عنوان كرده ام كه سه خطر سیلاب، فرونشست و زلزله تهران را در معرض خطر قرار داده، اظهار داشت: البته اقدامات در مورد زلزله جدی تر بوده است و در مورد سیل و فرونشست هنوز توجه لازم جلب نشده است، در صورتیكه اگر در فروردین ماه سال جاری لطف پروردگار و درایت مدیریت شهری نبود اساسا شاهد وقوع سیلاب در تهران بودیم.
رئیس كمیته شهرسازی شورای شهر تهران با بیان این كه علت فرونشست اصلی زمین را كاهش سطح آب های زیرزمینی عنوان می شود، اظهار داشت: در ضمن سال های اخیر به سبب مصالح شهری مجبور به حفر چاه های زیادی شده اند كه در نهایت میزان آب سفره های زمینی كاهش یافته است و این در شرایطی است كه سطح تمام معابر پایتخت را آسفالت های ضد آبی پوشانده كه امكان نفوذ آب به لایه های زیرین خاك و سفره های زیرزمینی وجود ندارد و همین طور نهرهای آب نیز كف سازی شده اند كه آب در آنها نفوذ نمی كند.
وی با بیان این كه اقدامات سال های گذشته مانع از آن شده كه آب جذب زمین شود، افزود: دو راهكار پیش روی مدیریت شهری قرار دارد كه باید با استفاده از آنها نسبت به تقویت سفره های زیرزمینی اقدام نمایند.
نژادبهرام با بیان این كه باید در پیاده روها از نوعی سنگ فرش استفاده گردد كه قابلیت جذب آب را داشته باشد، اظهار نمود: معاونت فنی و عمرانی در حال انجام مطالعات برای انتخاب نوع مصالح است.
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران اضافه كرد: جلسات زیادی با شركت آب و فاضلاب داشتیم و به آنها سفارش كردیم كه قسمتی از فاضلاب تصفیه شده را به چاه های زیرزمینی تزریق كنند تا موجب بهبود وضعیت خاك شویم.
وی با بیان این كه فرونشست زمینه خطرسازی برای شهر است، اضافه كرد: اما دقت داشته باشید كه این اتفاق در همه كشورها حساسیت هایی را به وجود آورده است.
منبع:

1398/06/20
12:51:27
5.0 / 5
5302
تگهای خبر: زلزله , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane