رئیس كل گمرك ایران:

استقرار پلیس در گمرك نباید خللی به تجارت وارد كند

استقرار پلیس در گمرك نباید خللی به تجارت وارد كند

به گزارش بیمه خانه رئیس كل گمرك ایران با تاكید بر اینكه نباید استقرار پلیس در گمركات، خللی در امر تجارت كشور ایجاد كند، اظهار داشت: امید است با اجرای این فرمان، عرصه بر كسانی كه تجارت غیر رسمی داشتند، تنگ شود.به گزارش بیمه خانه به نقل از گمرك ایران، مهدی میراشرفی در آئین افتتاح رسمی استقرار پلیس امنیت اقتصادی ناجا در مبادی رسمی ورود و خروج كالا، گفت: نقش تجارت در اقتصاد و تولید ناخالص داخلی كشور بعنوان پیشران در رشد اقتصادی و رونق تولید، موثر است.
رئیس كل گمرك ایران افزود: طبق بررسی های انجام شده هزینه هر یك روز معطلی كالا در اماكن گمرك و غیرگمركی، برابر با یك درصد افزایش قیمت تمام شده كالا است.
وی با اشاره به وضعیت تسهیل تجارت در دنیا اشاره كرد: سوژه هماهنگی مدیریت واحد مرزی و یكپارچه شدن سامانه های تجارت، حلقه مفقوده ای بود كه با اجرای فرمان مقام معظم رهبری برای استقرار پلیس در مبادی مرزی می توان امیدوار بود ناهماهنگی ها و هزینه تحمیل شده به تجارت، به حداقل برسد.
میراشرفی همین طور با اشاره بر ضرورت فاصله گرفتن از كنترل های مزاحم گفت: باید به سمت كنترل های غیرمزاحم حركت نماییم كه برمبنای طرح استقرار پلیس امنیت اقتصادی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، نیروی ناجا برای كاهش پدیده قاچاق در ۱۳ مرز مجاز كشور، شامل ۹ مرز دریایی، یك مرز هوایی و ۳ مرز زمینی مستقر می شود.
لازم به ذكر است؛ مقرر شده پلیس در ۹ مرز مجاز دریایی مانند گناوه، بوشهر، رجایی، قشم، دیلم و خرمشهر، یك مرز مجاز هوایی فرودگاه امام خمینی و سه مرز زمینی بازرگان، باشماق و پرویزخان مستقر شود.


منبع:

1398/06/19
11:42:46
5.0 / 5
4926
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane