فرمانده مرزبانی خبر داد

توافق ایران و عراق بر بازگشایی مرز خسروی

توافق ایران و عراق بر بازگشایی مرز خسروی

به گزارش بیمه خانه فرمانده مرزبانی اظهار داشت: توافقی بین دو دولت ایران و عراق در خصوص بازگشایی مرز خسروی انجام شده كه این امر تسریع كننده حركت زائران به سمت عراق و كمك حال مرز مهران خواهد بود.به گزراش خبرگزاری مهر، سردار قاسم رضایی در حاشیه بازدید از پایانه مرزی مهران در جمع خبرنگاران گفت: منطقه مرزی مهران قدمگاه زوار و عاشقان ابا عبدالله الحسین (ع) است و زائران از این مرز به عتبات عالیات اعزام می شوند.
وی اضافه كرد: مرز مهران، مرز مودت و دوستی است و در سال های گذشته با قدوم پربركت زوار، بستر ظهور فراهم گشته است.
فرمانده مرزبانی ناجا اشاره كرد: توفیق پیدا كردیم طی دو روز گذشته با تعدادی از برنامه ریزان و مدیران فرماندهی مرزبانی ناجا، بازدیدی از مرزهای غربی كشور داشته باشیم و امنیت منطقه را بررسی نماییم.
سردار رضایی با اشاره به بازدید از مرزهای ایلام و پایانه مرزی مهران افزود: با عنایت به تجارب گذشته همه دستگاه ها خصوصا مرزبانی، مشكلی در تردد وسیع زائران به جهت امنیت و همین طور تسهیل در تردد آنها از منطقه مرزی مهران نداریم.
وی با اشاره به توافقات مسئولان دولتی دو كشور ایران و عراق در سوژه كنگره عظیم اربعین حسینی (ع) اضافه كرد: مرزهای مشترك ایران اسلامی با كشورهای همسایه به خصوص عراق از امنیت مطلوبی برخوردار می باشد.
سردار رضایی همین طور اظهار داشت: نشستی دوستانه با مسئولان مرزی كشور عراق داشتیم كه نتیجه این ملاقات ها، تفاهم و مودت بود؛ در این دیدار بر اجرای مولفه های مشترك مرزی تاكید شد تا دو كشور بهترین فرصت را برای تسهیل تردد زائران داشته باشند.
فرمانده مرزبانی ناجا اشاره كرد: پیش بینی های لازم صورت گرفته تا در مرزهای كرمانشاه، ایلام و خوزستان هیچ گونه دغدغه امنیتی نداشته باشیم.
وی اظهار داشت: توافقی بین دو دولت ایران و عراق در خصوص بازگشایی مرز خسروی انجام شد و بازگشایی این مرز، تسریع كننده حركت زائران به سمت عراق و كمك حال مرز مهران خواهد بود.
این مقام ارشد مرزبانی ناجا با اشاره به اینكه طی برآوردهای انجام شده، شاهد افزایش تردد زائران نسبت به سال قبل خواهیم بود، به زوار سفارش كرد كه اصول قانونی را رعایت نمایند و با گذرنامه های معتبر در مرز حضور داشته باشند تا خادمان آنها در مرزبانی بتوانند وظیفه ذاتی، دینی و عشق به دوده (ع) را به سرانجام برسانند.
سردار رضایی اشاره كرد: از مسئولان می خواهیم موانع تردد خودرو ها و مشكلات زیرساختی را مرتفع كنند تا زائران بدون كوچكترین دغدغه به زیارت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) اعزام شوند.


منبع:

1398/06/06
13:35:18
5.0 / 5
4963
تگهای خبر: خودرو , فرماندهی , گذرنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane