فرمانده انتظامی خوزستان:

بیشتر از 2 هزار پیامك برای كشف حجاب در خودرو های خوزستان ارسال شد

بیشتر از 2 هزار پیامك برای كشف حجاب در خودرو های خوزستان ارسال شد

به گزارش بیمه خانه اهواز ـ فرمانده انتظامی خوزستان اظهار داشت: تابحال دو هزار و ۱۳۰ پیامك در مورد كشف حجاب در خودرو ها در استان خوزستان ارسال شده است.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سردار حیدر عباس زاده عصر امروز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار اظهار نمود: در حوزه امنیت عمومی جامعه كه برای هر جامعه ای حیاتی، حساس و سرنوشت ساز است در جهت رضایتمندی مردم و احساس امنیت و ارتقای آن تلاش می نماییم.
وی اضافه كرد: در همه موضوعات محدودیت هایی داریم ولی با همان ظرفیت و امكانات در اختیار تلاش می نماییم كه به بهترین شكل ممكن در مجموعه نیروی انتظامی خدماتی را به مردم استان كه شایسته بهترین خدمات در همه بخش ها هستند، عرضه دهیم.
فرمانده انتظامی خوزستان با اشاره به اینكه نیروی انتظامی در حد وسع در همه بخش ها حتی درمانی و اجتماعی خدمات رسانی می كند، خاطرنشان كرد: با این محدودیت موجود توان كل نیروی انتظامی را برای تأمین امنیت عمومی به كار گرفته ایم.
سردار عباس زاده خاطرنشان كرد: سال ۹۶ به میزان ۱۳ درصد كاهش جرائم خشن نسبت به سال ۹۵ داشتیم كه البته در ۶ ماه دوم ۴۳ درصد كاهش داشتیم.
وی با اشاره به اینكه امسال ۱۰۱ درصد كشف جرائم خشن در استان خوزستان محقق شد، افزود: سال قبل هم روند كاهش این جرائم تداوم و ۲۰ درصد كاهش جرائم خشن محقق شد كه نشانگر تلاش های نیروی انتظامی است.
فرمانده انتظامی خوزستان بیان كرد: فضای مجازی گاهی مواقع شبهاتی را بوجود می آورد كه بهتر است تعامل با رسانه تقویت شود تا چنین مشكلاتی پیش نیاید.
وی عنوان كرد: در حوزه جرائم خشن مثل سرقت های مسلحانه، سرقت های به عنف، تجاور به عنف، قتل، آدم ربایی، شرارت و تیراندازی از آغاز سال تابحال ۱۳ درصد كاهش داشتیم. همینطور در حوزه تیراندازی هم ۲۴ درصد كاهش محقق شده است.
فرمانده انتظامی خوزستان اظهار داشت: در حوزه كاهش سرقت ۱۴ دستگاه همچون نیروی انتظامی، قوه قضائیه، فرهنگ و ارشاد اسلامی، سپاه پاسداران، وزارت اطلااعت، وزارت صمت، راه و شهرسازی، وزارت نیرو، سازمان صدا و سیما، وزارت نفت، شهرداری ها، سازمان زندان ها، بیمه مركزی، بانك مركزی باید ایفای نقش كنند.
سردار عباس زاده با اشاره به اینكه از سال ۹۶ تابحال حدود ۴۰ درصد كاهش تیراندازی در استان محقق شده خبر داد: طی این سه سال ۷۷ طرح جمع آوری سلاح غیرمجاز اجرا كردیم كه در استان بی سابقه بوده و فقط امسال هم تابحال دو هزار و ۴۰۰ قبضه سلاح جمع آوری شده كه ۵۸ درصد افزایش كشف سلاح نسبت به سال قبل است.
وی با اشاره به اینكه در حوزه ترافیك در سال ۹۶ راهنمایی و رانندگی و پلیس راه خوزستان رتبه اول را در كاهش تصادفات كسب كردند، افزود: سال قبل هم كاهش وقوع تصادفات تداوم داشته و امسال هم تابحال در حوزه درون شهری ۱۹ درصد و برون شهری هم ۱۳ درصد كاهش تصادفات منجر به مرگ را داریم.
فرمانده انتظامی خوزستان با تاكید بر اینكه اگر كلاه ایمنی از جانب موتورسواران استفاده شود، اظهار داشت: با استفاده از كلاه بطور قطع میزان تصادفات فوتی كاهش می دهد؛ همینطور برای خودرو های سواری هم كمربند ایمنی این نقش كاهش دهنده را ایفا می كند.
سردار عباس زاده با اشاره به ضرورت تعامل محیطی با اصحاب رسانه خاطرنشان كرد: این تعامل باید دوسویه باشد و انتظار داریم رسانه اگر نارسایی هایی را مشاهده كرد آنرا به نیروی انتظامی منتقل كند تا اقدامات لازم را در كنار دیگر فعالیت های روزانه خود انجام دهیم.
وی عنوان كرد: سامانه ای در نیروی انتظامی تحت عنوان ۱۹۷ هست كه دیدارهای عمومی خویش را روزهای دوشنبه در دفتر این سامانه برگزار می نماییم.
فرمانده انتظامی خوزستان با اشاره به تخلف بودن كشف حجاب در خودرو اظهار داشت: در صورت وقوع این مورد ابتدا برای فرد متخلف پیامك اخطار ارسال می شود كه باید ظرف ۷۲ ساعت برای دریافت تعهد به پلیس امنیت اخلاقی رجوع كند و در صورت عدم رجوع خودروی متخلف را به مدت ۲۱ روز توقیف می نماییم.
سردار عباس زاده خبر داد: تابحال دو هزار و ۱۳۰ پیامك در مورد كشف حجاب در خودرو ها در استان خوزستان ارسال شده است؛ افرادی كه برای دومین بار رعایت نكنند، ضمن توقیف خودرو نسبت به ارسال پرونده به مراجع قضائی اقدام می نماییم.
وی افزود: سگ گردی و همینطور شیشه دودی های غلیظ ممنوع می باشد كه در صورت مشاهده برخورد لازم با آن می شود.
فرمانده انتظامی خوزستان خبر داد: از آغاز سال تابحال سه تُن و ۷۳۷ كیلوگرم موادمخدر كشف شده و همینطور یك تریلیون و ۶۹۳ میلیارد و ۴۰ میلیون و ۹۸۰ هزار ریال كشفیات كالای قاچاق داشتیم كه از نظر كشفیات رقمی مشابه سال قبل داشته است.
سردار عباس زاده در انتها خبر داد: پنج باند سارقان به عنف دستگیری و بیشتر از هزاران دستگاه موبایل هم از آنها كشف شده است.

1398/05/16
15:50:41
5.0 / 5
4868
تگهای خبر: انتظامی , بیمه , پلیس , ترافیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane