آخرین آمار كارت های ملی هوشمند مانده در پست

آخرین آمار كارت های ملی هوشمند مانده در پست

بیمه خانه: با وجود اجبار به داشتن كارت ملی هوشمند برای دریافت خدمات دستگاه های اجرایی و بانكی، هنوز برخی از این كارت ها در پست باقی مانده است و افراد برای دریافت كارت های ملی هوشمند خود باید به واحد مورد نظر پستی بازگشت كنند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، دولت از دو سال پیش، طرح كارت های ملی هوشمند را در دستور كار قرار داد و بر این اساس اختتام اعتبار كارت های ملی قدیمی تا آخر سال ۱۳۹۷ تعیین شد، اما به سبب تأخیر در پروسه صدور این كارت ها، خیلی از افراد هنوز موفق به دریافت كارت ملی خود نشده اند. از طرف دیگر به سبب مصوبه هیئت وزیران، از اول فروردین ماه تمام كارت های ملی قدیمی از درجه اعتبار خارج شد.
البته در ابتدای امسال مجدداً یك مهلت سه ماهه اعلام شد، اما در نهایت از تیرماه تمامی خدمات دستگاه های اجرایی و بانكهای كشور تنها با ارائه كارت هوشمند ملی انجام می شود. برخی شعب بانكی هم دیگر كارت های ملی قدیمی را برای انجام عملیات بانكی نمی پذیرند و مشتریان فاقد كارت ملی هوشمند باید كارت ملی قدیمی به همراه رسید، ثبت نام كارت هوشمند خودرا به همراه داشته باشند تا بتوانند فعالیت های بانكی خودرا انجام دهند.
طبق آخرین آمار ارائه شده توسط شركت ملی پست، تا كنون ۱۴۷ هزار و ۳۶۳ كارت ملی هوشمند هنوز در پست باقی مانده است. البته بهزاد اقبال خواه - عضو هیأت مدیره شركت ملی پست- درباره ی این آمار به ایسنا اظهار داشت: بخش قابل توجهی از كارت های ملی هوشمند كه به پست واگذار شده، توزیع شده است. ما در باجه های معطله تعداد كمی كارت ملی هوشمند داریم. به این علت كه كارت ملی در همه شئون اجتماعی و كارهای روزمره مردم دخیل است، خود مردم پیگیرش بودند و اگر هم كارت های ملی در باجه های پستی بوده، مردم به تدریج بازگشت و دریافت نمودند.
بعد از صدور و تحویل كارت های هوشمند ملی به پست، پیامكی در خصوص زمان و مكان مراجعه به واحد پستی به متقاضی ارسال می شود و افراد برای دریافت كارت های ملی هوشمند خود باید به واحد مورد نظر بازگشت كنند. با این وجود، برخی از این كارت ها در باجه های پستی دولتی سراسر كشور باقی مانده است. با عنایت به اینكه ارائه خدمات دستگاه های اجرایی و بانكی منوط به داشتن كارت ملی هوشمند شده و از سویی بعضی از این كارت ها در پست آماده ی تحویل به افراد هستند، لازم است این افراد نسبت به دریافت كارت های ملی هوشمند خود از مراكز پستی اقدام نمایند.
منبع:

1398/05/11
15:54:40
5.0 / 5
4930
تگهای خبر: اعتبار , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane