تكذیب صدور مجوز تخریب خانه شاملو

تكذیب صدور مجوز تخریب خانه شاملو

به گزارش بیمه خانه مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۶ تصریح كرد: هیچ گونه مجوزی برای تخریب خانه شاملو صادر نشده و شهرداری این منطقه درصدد حفظ این خانه به همین شكل موجود است.


پناهی در گفتگو با ایسنا، در مورد اخبار انتشار یافته درباره تخریب خانه شاملو اظهار داشت: تا به امروز مجوزی برای تخریب و نوسازی این ملك صادر نشده است.
وی با اشاره به این كه مالك فعلی این بنا سازمان آب است، اظهار نمود: با عنایت به این كه این ملك در پهنه میراثی قرار نگرفته اما به جهت این كه واجد ارزش تاریخی است و در قالب احیای گذر صنایع دستی قرار گرفته، شهرداری منطقه شش هم درصدد حفظ این ملك است.
وی افزود: پیروی مطالعات شركت توسعه فضای فرهنگی این ملك جزو ملك هایی است كه باید به همین شرایط و وضعیت حفظ شود، بنابراین شهرداری منطقه شش در جهت حفظ آن به شهرداری تهران پیشنهاد داده است تا راهكارهای مناسب توسط شهرداری و یا شورا برای حفظ این ملك عرضه شود.
مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۶ تصریح كرد: بطور قطع می توان با بهره گیری از توان بخش خصوصی و یا تامین منابع توسط شهرداری تهران نسبت به تملك این بنا اقدام گردد.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، پیشتر همسایگان خانه شاملو در گفت وگویی با ایسنا اعلام نموده بودند كه شهرداری منطقه شش نسبت به صدور مجوز برای تخریب این بنا اقدام نموده است كه در این راستا میراث فرهنگی مكاتبه ای با شهرداری منطقه ۶ داشته است كه مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۶، صدور هرگونه مجوز تخریب برای این بنا و همینطور ارسال نامه از جانب میراث فرهنگی را تكذیب نمود.
منبع:

1398/05/06
13:21:37
5.0 / 5
5542
تگهای خبر: شركت , شهرداری , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane