سردار رحیمی:

توقیف 400 خودرو فاقد پلاك در پایتخت

توقیف 400 خودرو فاقد پلاك در پایتخت

بیمه خانه: فرمانده انتظامی پایتخت اظهار داشت: از روز گذشته تا كنون 400 خودرو فاقد پلاك (پلاك از محل نصب برداشته و پشت شیشه قرار داده) توسط پلیس راهور پایتخت توقیف شده اند.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سردارحسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت ظهر امروز در حاشیه كارگاه بازآموزی قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی ویژه رانندگان متخلف پوشش پلاك در جمع خبرنگاران اظهار نمود: طرح های انضباط ترافیكی از یك ماه پیش در سمت شرق تهران شروع شده و به تناسب روی طرح های مختلف در حال فعالیت هستیم.
وی اضافه كرد: هفته گذشته كارگاه آموزشی برای افرادی كه سرعت بالای بیشتر از ۵۰ كیلومتر از سرعت مجاز داشتند انجام شد و نكاتی در امتداد اطلاعات و آگاهی فرهنگ ترافیكی به آنها داده شد.
فرمانده انتظامی پایتخت اظهار داشت: البته این را ذكر كنم جدا از برخورد قانونی كه با این رانندگان متخلف انجام می شود ما فرهنگ سازی هم برای آنها داریم.
وی افزود: امروز در خدمت ۴۰۰ نفر از رانندگانی كه مبادرت به مخدوش كردن پلاك شان كرده بودند، هستیم.
فرمانده انتظامی پایتخت اظهار داشت: طرح دیگری كه داریم برخورد با رانندگانی است كه پلاك خودرو را از محل خود بر می دارند و در پشت شیشه می گذارند و در همین راستا طرح های مختلفی در امتداد حفظ امنیت فرهنگ ترافیكی داریم.
سردار رحیمی اظهار داشت: خطاب به موتورسواران یك آگهی و آماده باش اعلام می كنم؛ با موتورسیكلت سوارانی كه فاقد پلاك هستند، در خط ویژه عبور می كنند، از محل عابر پیاده عبور می كنند، آنهایی كه از مناطق ورود ممنوع حركت می كنند و آنهایی كه خلاف جهت حركت می كنند به شدت برخورد می شود.
وی اضافه كرد: این ۵ تخلف در اولویت طرح ویژه پلیس راهنمایی و رانندگی تهران برای برخورد با موتورسیكلت سواران است.
فرمانده انتظامی پایتخت اشاره كرد: طرح برخورد با خودرو های فاقد پلاك از روز گذشته شروع شده و از روز گذشته تا الان ۴۰۰ خودرو فاقد پلاك توقیف شده است.
سردار رحیمی اظهار داشت: خودروهایی كه پلاك مخدوش داشتند بیشتر از هزار خودرو بودند كه از طرف پلیس راهور پایتخت توقیف شده و امروز ۴۰۰ نفر از این رانندگان در كارگاه آموزشی شركت كرده اند و قوانین مجدد به آنها یادآوری شده است.
وی اظهار داشت: پلیس توامان كه برخورد قانونی با متخلفان دارد بدنبال فرهنگ سازی بین رانندگان هم هست.
فرمانده انتظامی پایتخت اشاره كرد: تمامی افرادی كه برایشان تخلف پلاك مخدوشی ثبت شده است عكس هایشان موجود است و فردی نمی تواند ادعا كند پلاك ما به اشتباه از طرف پلیس راهور ثبت شده است.
سردار رحیمی گفت: ۴۰۰ راننده كه پلاكشان را مخدوش كرده بودند به دادسرا عرضه شدند تا در آنجا به جرم آنها رسیدگی شود.


منبع:

1398/05/01
17:26:53
5.0 / 5
4799
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane