آخرین اقدامات در مورد تملك باغات و افزایش سرانه فضای سبز در مناطق كم برخوردار

آخرین اقدامات در مورد تملك باغات و افزایش سرانه فضای سبز در مناطق كم برخوردار

به گزارش بیمه خانه طی جلسه ای آخرین اقدامات در مورد افزایش سرانه فضای سبز در مناطق كم برخوردار ( ۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷ ) و طرح های ویژه استفاده از پساب جهت آبیاری فضای سبز در مناطق ۲، ۵ و ۶ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، مهندس مجتبی یزدانی بامداد امروز ۲۶تیرماه در جلسه ای با معاونین خدمات شهری مناطق ۶، ۵، ۲، ۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷ با محوریت آخرین اقدامات و پیگیری ها در مورد افزایش سرانه فضای سبز در مناطق كم برخوردار و هم طرح های ویژه استفاده از پساب جهت آبیاری فضای سبز در مناطق ۲، ۵ و ۶ كه در سالن جلسات این معاونت برگزار شد، اظهار داشت: ۶منطقه كم برخوردار در حوزه فضای سبز كه سرانه فضای سبز پایین تری نسبت به سایر مناطق دارند باید توجه ویژه ای به این مورد داشته باشند و تمامی تلاش خویش را برای تحقق این امر بكار بگیرند.
یزدانی در این نشست بر تسریع در روند تملك باغات و زمین های واجد شرایط شناسایی شده در مناطق كم برخوردار تصریح كرد و اظهار داشت: با عنایت به تاكیدات شهردار تهران در مورد تحقق توزیع عادلانه و متوازن فضای سبز در سطح شهر تهران؛ مناطق مذكور باید پیگیری های لازم را در جهت روند تملك باغات تسریع بخشند و اقدامات لازم در مورد تسهیل گری در این امر صورت گیرد.
وی با اشاره به این كه شهر تهران دارای ۳۵۲ محله است، اظهار نمود: از این تعداد ۱۷محله فاقد پارك بودند كه سال قبل ۲ محله دارای پارك شدند و هم اكنون ۱۵ محله فاقد پارك هستند كه باید برنامه ریزیهای لازم برای راه اندازی پارك محلی در این نقاط در اولویت قرار گیرد.
معاون شهردار تهران در ادامه با بیان این كه در سال ۹۷ تملك چهار قطعه باغ و ملك مشجر با نام های هورفر و بخشی فر در منطقه ۷، عبقری در منطقه ۲ و وثوق الدوله در منطقه ۱۴ به انجام رسیده است و در سال ۹۸ هم تعداد دیگری از باغات و اراضی مشجر در مناطق ( ۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷ ) جهت خرید و تبدیل آن به فضای سبز عمومی شناسایی شده است.
وی اذعان كرد: هم اكنون باغ عبقری(بوستان پدر) به مساحت ۱۱۰۰۰ متر مربع در منطقه۲ بزودی جهت استفاده عموم شهروندان افتتاح می گردد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، گفتنی است، در جریان این جلسه معاونین خدمات شهری مناطق ۶، ۵، ۲، ۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷ به بیان نقطه نظرات، پیشنهادات و مشكلات و موانع پیش رو در جهت تملك باغات و زمین هایی كه شرایط تبدیل شدن به فضای سبز عمومی را دارند و هم طرح های ویژه استفاده از پساب جهت آبیاری فضای سبز در مناطق ۲، ۵ و ۶ مطرح و در این خصوص بحث و تبادل نظر شد.1398/04/26
14:40:23
5.0 / 5
4810
تگهای خبر: خدمات , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane