هوای پایتخت در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس

هوای پایتخت در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس

به گزارش بیمه خانه مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران ضمن اشاره به افزایش برخی آلاینده ها در هوای پایتخت طی امروز (۱ تیر) اظهار داشت: هوای تهران طی برخی ساعات امروز برای گروه های حساس ناسالم می شود.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده كاهش میزان ناپایداری جوی طی بامداد امروز (اول تیر) است، اظهار نمود: طی امروز همراه با ازدیاد تردد خودرو ها در سطح شهر، شرایط برای تجمع موقتی آلاینده های هوا فراهم می شود.

وی افزود: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز بر سرعت وزش باد افزوده می شود كه در بعضی ساعات احتمال وقوع گرد و خاك محلی و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به اینكه طی امروز (اول تیر) با افزایش تابش نور خورشید و حضور آلاینده ها شرایط برای تولید آلاینده ازن فراهم می شود، خاطرنشان كرد: احتمال افزایش نسبی غلظت ازن بین ساعات ۱۳ تا ۱۸ امروز وجود دارد.

به گفته شهبازی با عنایت به افزایش موقتی غلظت آلاینده ها طی امروز پیشبینی می شود كه وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی برخی ساعات در آستانه شرایط نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس قرار گیرد.

وی با اشاره به اینكه به تدریج در ساعات پایانی امروز از میزان ناپایداری جوی كم می شود، اظهار داشت: با تداوم این شرایط تا فردا (۲ تیر) احتمال افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها بخصوص آلاینده ازن و ذرات معلق طی برخی ساعات وجود دارد و ازاین رو وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در شرایط نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس قرار می گیرد.

شهبازی با اشاره به اینكه افزایش میزان ناپایداری جوی طی عصر فردا (۲ تیر) در بهبود نسبی كیفیت هوا موثر است، اظهار نمود: تا روز آینده دمای هوا در تهران روند افزایشی دارد.

مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران در انتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۹۱ در شرایط سالم قرار داشت، خاطرنشان كرد: كیفیت هوای الان هم همچنان با میانگین ۹۱ در شرایط سالم می باشد.
1398/04/01
15:18:27
5.0 / 5
5826
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane