افزایش غلظت آلاینده ها در هوای تهران

افزایش غلظت آلاینده ها در هوای تهران

بیمه خانه: مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران از افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای پایتخت طی امروز (18 خرداد) آگاهی داد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا اظهار كرد: برمبنای پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا طی برخی ساعات امروز (۱۸ خرداد) افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها مشاهده می شود كه عموما ناشی از ازدیاد تردد خودرو ها در نخستین روز كاری هفته است.

وی افزود: به تدریج همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناكی و وزش باد انتظار می رود كه در پراكندگی آلاینده ها و بهبود وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران موثر است.

شهبازی با اشاره به اینكه این وضعیت پابرجا نیست، اظهار داشت: با كاهش میزان ناپایداری جوی در ساعات پایانی امروز و تداوم این شرایط تا بامداد فردا (۱۹ خرداد) بر غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات فردا افزوده می شود و همراه با برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار در طول روز برای برخی ساعات افزایش ابر، احتمال بارش پراكنده و وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه انتظار می رود.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به اینكه طی فردا (۱۹ خرداد) احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و آلاینده وجود دارد، اشاره كرد: ناپایداری های جوی حاكم در بعد ازظهر سبب بهبود وضعیت كیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت می شود.

به گفته او همینطور دمای هوا در تهران تا فردا (۱۹ خرداد) روند كاهشی دارد.

شهبازی درانتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۶۲ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار نمود: كیفیت هوای الان نیز با میانگین ۶۶ همچنان در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/03/18
14:05:56
5.0 / 5
5368
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان بیمه خانه
بیمه خانه Bime khane