توضیحات علیخانی درباره سهمیه طرح ترافیك خبرنگاران

توضیحات علیخانی درباره سهمیه طرح ترافیك خبرنگاران

بیمه خانه: رئیس كمیسیون حمل و نقل و ترافیك شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر اینكه میزان سهمیه طرح ترافیك خبرنگاران برای هر رسانه توسط كمیته تشكیل شده در این مورد تعیین می شود اظهار داشت: اعضای شورای شهر تهران در سهمیه و اجرا دخالتی ندارند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محمد علیخانی در حاشیه صد و چهل و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در مورد تعرفه تعیین شده برای حمل و نقل عمومی بخصوص تاكسی ها و روند اجرای آن اظهار داشت: نسبت به سال قبل حداكثر افزایش ۲۰ درصدی را برای نرخ تاكسی ها داشتیم و هر گونه افزایشی بر خلاف این مصوبه تخلف به حساب می آید و اگر چنین اتفاقی در سطح شهر افتاده باید حتما اصلاح گردد در همین زمینه گزارش های تخلف به ما رسیده كه تذكر لازم را به شهردار تهران دادیم.
وی ادامه داد: هم اكنون قانون تعیین كرده كه افزایش سالیانه نرخ حمل و نقل عمومی همچون تاكسی ها توسط شورای شهر تهران صورت گیرد اما باید به این نكته توجه داشته باشیم كه تاكسی ها هیچ گونه یارانه ای دریافت نمی كنند، این در حالیست كه اتوبوس و مترو یارانه دریافت می كنند بنابراین به نظر من نباید ما برای كسانی كه هیچ گونه یارانه و كمكی به آنها نمی نماییم تعیین نرخ انجام دهیم.
وی افزود: از نظر من قیمت نرخ تاكسی ها باید بر مبنای رقابت بازار و توسط اتحادیه آنها تعیین شود بنابراین تلاش می نماییم برای سال آینده تاكسی ها از سایر بخش های حمل و نقل عمومی جدا شوند و تعیین نرخ آنها به صورت جدا صورت گیرد اما هم اكنون قانون این كار را به شورا سپرده و شورا هم حداكثر ۲۰ درصد افزایش را تعیین كرده است.
رئیس كمیسیون حمل و نقل و ترافیك شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر اینكه تذكر لازم در این خصوص به شهردار تهران داده شده است اضافه كرد: در مرحله پس از شهردار سوال خواهیم كرد و در نهایت حداكثر می توانیم استیضاح را انجام دهیم اما مراجع دیگر هم برای نظارت بر افزایش نرخ كرایه تاكسی ها وجود دارد كه باید وظایف نظارتی خویش را انجام دهند. بدون شك شهردار تهران بر مبنای تذكر شماها باید این مورد را به صراحت ابلاغ كند كه افزایش نرخ تاكسی ها باید بر مبنای مصوبه اجرا شود نه اینكه نامه اعضای شورا را به معاونت مربوطه ارجاع دهد و آن معاونت هم این نامه را در سیكل اداری مورد بررسی قرار دهد.
علیخانی در مورد سهمیه طرح ترافیك خبرنگاران و نحوه اختصاص آن به رسانه های مختلف هم اظهار داشت: كمیته ای تشكیل شده كه در آن نماینده خبرنگاران، شورا، وزارت ارشاد و خود معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران این مورد را در آن بررسی می كنند و شورا بر این روند نظارت دارد. اساسا اگر شكایتی برسد حتما مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.
وی تصریح كرد: اعضای شورای شهر تهران در سهمیه و اجرا دخالتی ندارند. سال قبل اعتراضات زیادی بود چون كه مصوبه به درستی انجام نشد و فهرست رسانه ها به درستی بر روی سایت قرار نگرفت بنابراین امسال این كمیته تشكیل شد تا با روند بهتری این كار صورت گیرد.
وی افزود: البته طبیعی است كه با عنایت به محدودیت سهمیه، برخی افراد موفق به دریافت طرح ترافیك خبرنگاری نخواهند شد بنابراین رضایت آنها كسب نمی گردد و آنها نسبت به این مورد اعتراض خواهند داشت.
وی ادامه داد: دبیر كمیته تشكیل شده خود معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران است اما به صورت جمعی در كمیته تصمیم گیری می شود. امكان دارد اشكالی در این روند وجود داشته باشد ولی اساسا فرصت اعتراض وجود دارد و امیدواریم تا جایی كه امكان دارد مشكل خبرنگاران حل شود.1398/03/08
10:09:42
5.0 / 5
4788
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane