رییس سازمان ثبت احوال كشور تشریح كرد

مزایای الکترونیکی شدن گواهی های ولادت و فوت

مزایای الکترونیکی شدن گواهی های ولادت و فوت

به گزارش بیمه خانه، رئیس سازمان ثبت احوال کشور از الکترونیکی شدن گواهی های ولادت و فوت اطلاع داد و اظهار داشت: با بهره برداری از دریافت الکترونیکی گواهی ولادت و فوت، فرآیند اعلام و ثبت رویدادهای حیاتی در نظام ثبت احوال به صورت کاملا الکترونیکی خواهد بود.


هاشم کارگر در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند الکترونیک شدن گواهی فوت و ولادت اظهار داشت: گسترش دولت الکترونیک و هویت دیجیتال مزایای گوناگونی در افزایش ضریب اطمینان از اطلاعات هویتی، ثبت بهنگام و پوشش کامل رویدادهای حیاتی را به دنبال داشته است. در این خصوص یکی از برنامه های سازمان ثبت احوال ایجاد بستر ثبت الکترونیک ولادت و فوت در سال ۱۴۰۲ است.
وی ادامه داد: این مهم از راه دریافت الکترونیکی گواهی ولادت و فوت به صورت مستقیم از بیمارستان و انتقال آن به ادارات ثبت احوال درحال عملیاتی شدن است.
رئیس سازمان ثبت احوال کشور تصریح کرد: با بهره برداری از دریافت الکترونیکی گواهی ولادت و فوت، فرآیند اعلام و ثبت رویدادهای حیاتی در نظام ثبت احوال به صورت کاملا الکترونیکی خواهد بود. به عبارت دیگر میتوان گفت سازمان ثبت احوال گام نهایی در گذار از ثبت سنتی رویدادهای حیاتی به ثبت دیجیتال را برداشته است.
منبع:

1402/06/11
08:22:35
5.0 / 5
338
تگهای خبر: الكترونیكی , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیمه خانه
بیمه خانه Bime khane