آخرین هماهنگی های شهرداری تهران برای برگزاری پیاده روی اربعین حسینی(ع)

آخرین هماهنگی های شهرداری تهران برای برگزاری پیاده روی اربعین حسینی(ع)

به گزارش بیمه خانه، نشست هماهنگی جهت بررسی آخرین اقدامات حوزه خدمات شهری، مناطق و کلانشهرها به منظور آماده سازی مرزهای ایران و کشور عراق جهت برگزاری پیاده روی با شکوه اربعین حسینی(ع) و هم تمهیدات شهرداری تهران برای برگزاری پیاده روی اربعین حسینی(ع) در تهران برگزار و بعد از بحث و تبادل نظر تصمیمات لازم اتخاذ شد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، جلسه هماهنگی بررسی آخرین اقدامات حوزه خدمات شهری، مناطق و کلانشهرها به منظور آماده سازی مرزهای ایران و کشور عراق جهت برگزاری پیاده روی باشکوه اربعین حسینی(ع) و هم تمهیدات شهرداری تهران برای برگزاری پیاده روی اربعین حسینی(ع) در تهران با حضور حسین نظری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران و رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور، جعفری مدیرکل امور خدمات شهری، قربانی مدیرکل برنامه ریزی و توسعه شهری امور خدمات شهری، محمدی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند، صیادی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، فصاحت مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار، تاجیک، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س)، حسینی مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران، باقری رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، محمد بنی حسن مدیرکل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی، عباس نژاد رئیس دفتر مرکزی حراست معاونت خدمات شهری، صفی خانی معاون سازمان بازرسی در حوزه خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل، سازمان آتش نشانی، مشاوران و مدیران ارشد این معاونت برگزار شد.
در این نشست نظری، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران و رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور، اظهار داشت: خداوند متعال را شاکریم که توفیق خدمت به زوار آقا اباعبدالله الحسین(ع) را به ما عطا کرده است و ما قدردان این نعمت الهی هستیم.
نظری افزود: کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور هم بر مبنای وظایف و مأموریت هایی که از جانب ستاد مرکزی اربعین کشور تعیین شده است، اقدامات لازم را انجام خواهد داد.
وی در مورد برگزاری باشکوه مراسم‌ اهپیمایی اربعین حسینی در شهر تهران هم اظهار داشت: حوزه خدمات شهری با استفاده از کلیه ظرفیتهای موجود به خدمات رسانی به «جاماندگان» اربعین حسینی(ع) در شهر تهران خواهد پرداخت.
نظری افزود: مناطق در رابطه با مسیرهای راهپیمایی ۷، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶ و۲۰ بر مبنای شرح وظایف و مأموریت های محوله به عرضه خدمات به زوار حسینی می پردازند و نیروها، تجهیزات و ماشین آلات تخصصی سازمان مدیریت پسماند، آتش نشانی، شهربان و حریم بان در طول مسیر راهپیمایی مستقر خواهند شد. همینطور برای انجام تبلیغات محیطی متناسب با اربعین حسینی در سطح شهر تهران و طول مسیر راهپیمایی، استقرار مه پاش، تأمین و استقرار تانکرهای آب آشامیدنی، استقرار موکب تأمین سیستم های خنک کننده، استقرار جاروهای بزرگراهی، جانمایی مخازن زباله، رسیدگی به وضعیت سرویسهای بهداشتی طول مسیر، نظافت کل مسیر راهپیمایی قبل، حین و بعد از مراسم، استقرار ایستگاه های صلواتی و... پیشبینی های لازم اندیشیده شده است.
همچنین؛ در این جلسه در مورد چگونگی اعزام نیروها و تجهیزات به مرزهای ایران و کشور عراق، چگونگی اسکان زوار در نجف و کربلا و هم برگزاری اسکان های کارگری، برگزاری موکب ها، چگونگی نظافت و رفت و روب طول مسیرهای تعیین شده، تأمین سیستم های خنک کننده و مه پاش، تأمین سرویسهای بهداشتی و... بحث و تبادل نظر شد.
طبق گزارش سایت شهر، در این نشست گزارشی از آخرین اقدامات مناطق و کلانشهرها در مرزها و کشور عراق، چگونگی اعزام نیرو و ماشین آلات تخصصی به شهر های نجف و کربلا، اسکان های کارگری در نجف و کربلا عرضه و موضوعات فوق مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
منبع:

1402/05/30
21:10:25
5.0 / 5
308
تگهای خبر: تجهیزات , خدمات , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane