در تفاهم نامه مشترك سازمان های شهرداری ها و دامپزشكی مطرح شد

پیشنهاد بازبینی برنامه ساماندهی بهداشتی کشتارگاه های دام

پیشنهاد بازبینی برنامه ساماندهی بهداشتی کشتارگاه های دام

بیمه خانه: بیمه خانه: اولین جلسه کارگروه کشوری اجرای تفاهم نامه مشترک سازمان دامپزشکی و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در سازمان دامپزشکی کشور اجرا شد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، در این جلسه مدیرکل دفتر محیط زیست و خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ضمن اشاره به اهداف امضای این تفاهمنامه، پیشنهاد کرد برنامه جامع ساماندهی بهداشتی کشتارگاه های دام کشور که با همکاری دو سازمان در سال ۹۳ تدوین شده بود مورد بازبینی و به روزرسانی قرار گیرد.
مدیران سازمان دامپزشکی هم به اثرات مثبت تفاهمنامه در میان اشاره و به گزارشی از اقدامات انجام شده در این خصوص در بعضی از استان­ها پرداختند و خواهان پیگیری تشکیل مستمرکارگروه های استانی اجرای مفاد این تفاهمنامه شدند.

از دیگر مصوبات این کارگروه، به روزرسانی اطلاعات وضع موجود کشتارگاه های دام کشور، تهیه شیوه نامه نحوه برگزاری جلسات کارگروه، عضویت نمایندگان دستگاههای ذی ربط و شرکت در جلسات کارگروه استانی کشتارگاه­ها به منظور تصمیم گیری برای ادامه فعالیت یا تعطیلی احتمالی کشتارگاه شهرداری ها و هم موارد اختلافی مصوبات استانی می باشد.

همینطور مقرر گردید با عنایت به مبحث مدیریت جمعیت سگ های بلاصاحب، با همکاری سازمان دامپزشکی کشور نسبت به ایجاد زیرساخت های لازم برای اجرای تدوین برنامه و اجرای طرح واکسیناسیون سگ های بلاصاحب، هماهنگی با دانشکده­ های دامپزشکی در جهت همکاری در طرح عقیم سازی سگ های بلاصاحب و هماهنگی با شرکت­های دارویی جهت تأمین داروهای بیهوشی مورد نیاز شهرداری ها اقدامات لازم صورت گیرد.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، این نشست باحضور مدیرکل، معاون و رئیس گروه دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی، معاون مدیرکل دفتر دارو و درمان و کارشناس دفتر بهداشت و مبارزه با بیماری های دامی سازمان دامپزشکی کشور با مدیرکل، معاون و کارشناس دفتر محیط زیست و خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، برگزار شد.1402/05/23
11:51:03
5.0 / 5
316
تگهای خبر: خدمات , سازمان , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیمه خانه
بیمه خانه Bime khane