شروع جمع آوری پارکینگ پارک ارم و بازگشایی مسیر کانال سیل برگردان غرب تهران

شروع جمع آوری پارکینگ پارک ارم و بازگشایی مسیر کانال سیل برگردان غرب تهران

بیمه خانه: معاون پیشگیری و کاهش خطر سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از شروع برچیدن پارکینگ راه اندازی شده پارک ارم با هدف رفع موانع کانال سیل برگردان غرب تهران و اصلاح اتصال کانال باکری (وسک)خبر داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، اسماعیل سلیمی با اعلان اینکه کانال سیل برگردان غرب تهران با طول حدود ۹ کیلومتر یکی از کانال های مهم و اصلی شهر تهران برای کنترل سیلاب است؛ گفت: در طول این کانال کمبود ظرفیت و نقاط گلوگاهی وجود داشته که تعدادی از آنها رفع شده و برخی از آن مطابق مطالعات عملیاتی کردن طرح جامع جمع آوری و هدایت آب های سطحی شهر تهران باید رفع گردد.

سلیمی اضافه کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده، عملیات اجرائی برای رفع دو مورد از موانع شناسایی شده در مجموعه پارک ارم با پیگیری های رییس اداره مدیریت بحران و پدافند غیر عامل منطقه ۵ و تعامل و همکاری این مجموعه شروع شده است.

وی اشاره کرد: یکی از این نقاط گلوگاهی و خطرزا، پارکینگ راه اندازی شده روی کانال در محدوده پارک ارم بوده که سازه ها و تجهیزات وابسته آن جمع آوری شده و بازگشایی کانال با عملیات برداشتن دال های بتنی طی ۲۰ روز آینده صورت خواهد گرفت.

سلیمی با اشاره به کانال سیل برگردان غرب اظهارکرد: بازگشایی مسیر کانال در این محدوده سبب کاهش احتمال سیلابی شدن و جلوگیری از بروز خسارات جانی و مالی برای خط متروی تهران-کرج، بزرگراه شهید فهمیده و مجموعه ارم خواهد شد.

معاون پیشگیری و کاهش خطر سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزود: همین طور عقب نشینی ساخت و سازهای مجموعه پارک ارم برمبنای بازدیدهای میدانی و نقشه های مصوب درحال پیگیری بوده و عقب نشینی و اصلاح سازه ای ساختمان مذکور بمنظور اتصال مناسب کانال باکری (وسک) به سیل برگردان غرب در دستور کار مجموعه ارم قرار گرفته و اقدامات اجرائی آن به زودی شروع خواهد شد.

منبع:

1402/05/21
15:12:31
5.0 / 5
181
تگهای خبر: تجهیزات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane