اطلاعیه سازمان ثبت احوال کشور در مورد چگونگی تغییر نام افراد

اطلاعیه سازمان ثبت احوال کشور در مورد چگونگی تغییر نام افراد

بیمه خانه: روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور، در پی انتشار اخباری درباب چگونگی تغییر نام افراد به نقل از سایت سازمان ثبت احوال کشور در بعضی از رسانه ها و فضای مجازی که سبب فضاسازی رسانه ای و ایجاد نگرانی بلاموضوع و تشویش اذهان عمومی در هموطنان شریف گردیده است، اطلاعیه ای صادر کرده است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، طبق گزارش روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور، در این اطلاعیه آمده است: «تغییر اسامی اعلام شده که در رسانه ها مطرح شده، الزامی نیست و صاحبان این نام ها در صورت تمایل، می توانند درخواست خویش را به سازمان ثبت احوال کشور اعلام تا بررسی شود.
برابر ماده ۲۰ قانون ثبت احوال انتخاب نام با بیان کننده است و وی می تواند نام هایی را که مغایر قانون منع به کارگیری اسامی و اصطلاحات بیگانه نباشد یا از جانب شورایعالی ثبت احوال ممنوع نشده باشد، انتخاب نماید.
در صورتیکه نام افراد جزو نامهای ممنوع شده باشد، فرد می تواند نسبت به تغییر نام خود اقدام نماید ؛لذا ضرورتی برای تغییر نام افراد وجود ندارد.
نکته قابل توجه اینست که سازمان ثبت احوال کشور هیچ گونه دخل و تصرفی در نام ثبت شده در اسناد هویتی افراد ندارد و تنها در هنگام نامگذاری فرد، کارشناسان این سازمان برپایه ضوابط و قوانین موجود اقدام می نماید.»
منبع:

1402/04/19
18:35:41
5.0 / 5
248
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane