معاون حمل و نقل شهرداری تهران خبر داد

افتتاح ۱۲ ایستگاه و ۲۵ کیلومتر خط جدید مترو در ۱۴۰۲

افتتاح ۱۲ ایستگاه و ۲۵ کیلومتر خط جدید مترو در ۱۴۰۲

به گزارش بیمه خانه، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد توسعه متروی تهران اظهار داشت: در سالجاری، ۱۲ ایستگاه جدید مترو افتتاح و بیشتر از ۲۵ کیلومتر خط جدید مترو هم به خطوط متروی تهران اضافه خواهد شد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، جلال بهرامی در اینباره اضافه کرد: در تابستان سال جاری، ایستگاه شهید دادمان و یک کیلومتر مسیر در خط ۷ مترو و ایستگاه پرند و ۱۹ کیلومتر از مسیر ریلی در امتداد خط یک مترو و همچنین، ۳ ایستگاه و ۵ و نیم کیلومتر از مسیر شمالی خط ۶ مترو شامل ایستگاه های شهر زیبا، شهران و شهدای کن را افتتاح خواهیم کرد.


پیگیری قراردادهای تأمین ۶۳۰ واگن خارجی و ۱۱۳ واگن ملّی به ناوگان ریلی تهران

معاون شهردار تهران با بیان این که عملیات حفاری خط ۱۰ مترو (فاز نخست از بخش غربی) را شروع کرده ایم و عملیات حفاری تونل مسیر توسعه شرقی خط ۴ (فازهای اول و دوم) را هم بزودی آغاز می نماییم، اظهار داشت: برنامه ریزی کرده ایم تا در نیمه دوم سال جاری، ۷ ایستگاه از خط ۶ مترو شامل ایستگاه های شهدای ۱۷ شهریور، میدان خراسان، سرباز، بهار شیراز، استاد نجات اللهی، آیت ا... کاشانی و شهید آبشناسان را به بهره برداری برسانیم.
بهرامی با تاکید بر پیگیری اجرای قراردادهای در ارتباط با ساخت واگن های مترو، اضافه کرد: در تلاشیم تا قرارداد ورود ۶۳۰ دستگاه واگن از محل فاینانس خارجی و هم قرارداد ساخت ۱۱۳ دستگاه واگن با رویکرد تولید انبوه قطار ملّی مترو از راه شرکت واگن سازی تهران را در نیمه نخست سالجاری اجرایی نماییم.


افزایش ظرفیت مراکز معاینه فنی به سالانه ۳ میلیون خودرو با آغاز به کار ۸ واحد سیار
معاون شهردار تهران ضمن اشاره به شروع به کار ۸ واحد سیار جدید معاینه فنی در تیرماه، اظهار نمود: افزایش مراکز معاینه فنی به علت ازدیاد سالانه تعداد خودرو ها اجتناب ناپذیر است و با عنایت به این که راه اندازی مراکز ثابت به دلیل بالا بودن ارزش زمین و محدودیت فضا و مکان در تهران دشوار است، برای رفع این معضل راه اندازی واحدهای سیار معاینه فنی را در دستور کار قرار داده ایم.
بهرامی با اشاره به اینکه بعد از دریافت مجوزهای لازم از وزارت کشور با مشارکت بخش خصوصی این واحدها را راه اندازی می نماییم، خاطرنشان کرد: هم اکنون، ۷ واحد سیار معاینه فنی داریم و ۸ واحد دیگر را هم در ماه جاری افتتاح می نماییم که با بهره برداری از آنها، مجموع مراکز سیار معاینه فنی تهران به ۱۵ واحد افزایش خواهد یافت.
وی در مورد افزایش ساعات کاری مراکز معاینه فنی به موازات اضافه شدن ظرفیت این مراکز هم اظهار داشت: با آغاز به کار واحدهای سیار جدید، ظرفیت پذیرش سالانه خودرو در مراکز معاینه فنی حداقل ۲۰۰ هزار دستگاه افزایش خواهد یافت و به ۳ میلیون دستگاه در سال خواهد رسید.


ورود ۱۶۰۰ اتوبوس جدید و ۹۶۰ اتوبوس بازسازی شده به ناوگان اتوبوسرانی تهران
بهرامی ضمن اشاره به برنامه های معاونت حمل و نقل و ترافیک در قسمت اتوبوسرانی، اظهار نمود: قراردادهایی با سه شرکت اتوبوس ساز داخلی برای تأمین مجموعاً ۱۶۰۰ دستگاه اتوبوس منعقد کرده ایم و علاوه بر آن، برای تأمین ۲۵ دستگاه وَن ویژه جانبازان و معلولان هم قرارداد بسته ایم و درصددیم تا تعداد اتوبوس های فعال در ناوگان اتوبوسرانی تهران را تا پایان سال جاری به حداقل ۳ هزار دستگاه برسانیم.
وی با اشاره به اینکه برای حفظ وضعیت موجود، باید ۹۶۰ دستگاه اتوبوس (۵۰۰ دستگاه در نیمه نخست و ۴۶۰ دستگاه در نیمه دوم سال جاری) را بازسازی نماییم، خاطرنشان کرد: علاوه بر این، مهندسی، اصلاح و ساماندهی خطوط اتوبوسرانی را هم در دستور کار داریم و به دنبال افزایش بیشتر از ۳۰ درصدی جابه جایی مسافران در ناوگان اتوبوسرانی هستیم.
بنا براعلام روابط عمومی و امور بین الملل معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران؛معاون شهردار تهران در خاتمه در مورد وضعیت تاکسی های وَن هم تصریح کرد: از محل ۶۳۰ دستگاه وَن وانا که با حمایت شهرداری تهران تأمین شده اند، مراحل شماره گذاری ۱۹۵ دستگاه وَن در دست انجام است تا نسبت به بکارگیری آنها در ناوگان تاکسیرانی تهران اقدام گردد.
منبع:

1402/04/06
13:34:37
5.0 / 5
288
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane