در جلسه امروز شورای شهر تهران مطرح شد

از دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی تا دغدغه های مشترک کلانشهرهای دنیا

از دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی تا دغدغه های مشترک کلانشهرهای دنیا

بیمه خانه: اعضای شورای شهر تهران به بیان نظرات خود درباب سفر اخیر زاکانی شهردار تهران به بروکسل پرداختند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران بعد از استماع گزارش معاون شهردار در مورد تشریح سفر زاکانی به بروکسل به بیان نظرات خود پرداختند و مهدی عباسی که در این سفر شهردار تهران را همراهی می کرد، اظهار داشت: اجلاس های بین المللی فرصتی برای معرفی تهران است و همینطور می توانیم از تجربیات سایر شهرها برای برون رفت و از مشکلات استفاده نماییم.
وی با اشاره به اینکه وزارت امور خارجه، سفیر ایران و همکارانمان در شهرداری تلاش کردند که شأن هیات و حرمت میهمانان رعایت شود، اضافه کرد: قدردان زحمات این عزیزان بودیم و در این سفر ما دو گروه ایرانی دیدیم که گروه اول عاشقانه دوستدار ایران بودند و گروه دیگر افرادی بودند که حقارت ایران را می خواستند.
عباسی با اشاره به اینکه نشست متروپلیس سیاسی نبود؛ بلکه یک نگاه کاملا تخصصی بود و همین مساله سبب شد که دستاوردهای خوبی کسب نماییم، اظهار داشت: در این جلسه دریافتیم که مشکلات کلانشهرها یکسان است و موضوع هایی همچون تغییرات اقلیمی، مهاجرت، تأمین سرانه ها و محیط زیست که مشکلات خودساخته بشر است همه کلانشهرها را درگیر کرده است.
سروری هم در واکنش به این گزارش اظهار داشت: افرادی که کوشیده بودند که جمهوری اسلامی را منزوی کرده و تمام دلارها، رسانه ها و سلبریتی های خویش را تمام قد بکار گرفته بودند که ایران تجزیه شده و یا منزوی شود با شکست مواجه گشتند و دیدید که دیپلماسی فعال سبب شد که تیم مدیریت شهری به تخصصی ترین اجلاس برود و این حضور پاسخ روشنی به اظهارات گزاف نظام سلطه بود.
وی ادامه داد: برای آنها این نشست تخصصی اهمیت نداشت؛ اما این که در این سطح مدیریتی با این همه فشار و تهدید یک مدیر از جمهوری اسلامی به این اجلاس برود سخت بود و این نشان دهنده دیپلماسی فعال ایران در همه حوزه ها است.
منبع:

1402/03/30
11:53:43
5.0 / 5
252
تگهای خبر: پلیس , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane