اخبار پلیسی؛

از دستگیری سارقان حرفه ای تا کلاهبرداری 200 میلیاردریالی

از دستگیری سارقان حرفه ای تا کلاهبرداری 200 میلیاردریالی

به گزارش بیمه خانه، طی ۲۴ ساعت گذشته در سطح شهر تهران حوادثی رخ داده از دستگیری سارقان حرفه ای تا کلاهبرداری ۲۰۰ میلیاردریالی که ماموران نیروی انتظامی در آن نقش آفرینی کردند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، شهر تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماسهای زیادی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می شود که خیلی از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می شود. کودک در آغوش پلیس رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: با وقوع تصادف و به آغوش کشیدن کودک توسط مأمور پلیس راهور، کودک مأمور پلیس را رها نمی کند و مأمور با عوامل درمانی به بیمارستان رجوع می کند. سرهنگ علی اصغر شریفی اظهار داشت: یک فقره تصادف جرحی در محدوده تقاطع افریقا –ظفر تهران روی می دهد. وی اظهار داشت: در این حادثه مادر بشدت مصدوم و بیهوش شده است و تیم راهور متوجه می شود صدای گریه طفل از داخل خودرو می آید که با بررسی بیشتر درمی یابند هنگام حادثه بچه به داخل کف پایی سمت شاگرد پرتاب شده و بی قرار بوده و هراسان منتظر کمک می باشد. سرهنگ شریفی اضافه کرد: اما گروهبان یکم سید احسان شهلایی طاقت نمی آورد و کودک را در آغوش کشیده و تا رسیدن عوامل اورژانس و خانواده مصدوم از بچه نگهداری می کند گویی تمام دنیای او هم اکنون آرامش این کودک است. رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: گریه های کودک با دیدن پلیس قطع می شود و آرام می گیرد و در هنگام تحویل به خانواده مصدوم کودک، پلیس را رها نمی کند و از خانواده این کودک از وی می خواهد که پلیس مذکور همراه آنها به بیمارستان بیاید و آنها را همراهی کند که گروهبان شهلایی هم این کار را انجام می دهد و به همراه کودک به برای دریافت خدمات درمانی به بیمارستان رجوع می کند. دستگیری ۲ موبایل قاپ رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری ۲ مرد که با مخدوش کردن پلاک موتورسیکلت شأن موبایل قاپی می کردند، اطلاع داد.

سرهنگ محمد گودرزی بیان داشت: عملیات کلانتری ۱۴۱ شهرک راه آهن درحال گشت زنی در محدوده خیابان کاج تهران به راکب و ترک نشین یک دستگاه موتورسیکلت با پلاک مخدوش، مشکوک و موتورسوار را تحت مراقبت های ویژه پلیسی قرار می دهند. وی اظهار داشت: متهمان در همین حین با موتورسیکلت به سرعت به سمت مردی که در خیابان درحال استفاده از تلفن همراه خود بود رجوع و مبادرت به ربودن تلفن همراه وی می کنند که مأموران کلانتری سریعاً وارد عمل شده و متهمان بمحض رؤیت گشت پلیس مبادرت به فرار می کنند. این مقام انتظامی به اقدامات پیش دستانه پلیس و آمادگی هر چه تمام تر مأموران کلانتری اشاره نمود و اظهار داشت: با بیان مشخصات متهمان به سایر گشت های انتظامی و ایجاد طرح مهار، موتورسیکلت متهمان بعد از برخورد با یک خودروی سواری عبوری متوقف گردید. سرهنگ گودرزی افزود: متهمان برای فرار به مأموران حمله ور شده که با هوشمندی مأموران و شگردهای پلیسی متهمان زمینگیر و دستگیر شدند و با انتقال متهمان به مقر پلیس مشخص شد متهمان دارای سابقه در امر سرقت می باشند و همینطور از متهمان ۴ دستگاه تلفن همراه مسروقه به ارزش ۱ میلیاردریال هم کشف شد. رئیس پلیس پیشگیری پایتخت افزود: متهمان ۳۴ و ۳۲ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و ۱۰ فقره سرقت مشابه با همکاری هم معترف شدند که در این خصوص شناسایی مال باختگان در دستور کار این کلانتری قرار گرفت. دستگیری سارق حرفه ای نصر رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری یک سارق لوازم و محتویات خودرو در گشت زنی های انتظامی اطلاع داد و اظهار داشت: متهم جهت پوشش اقدامات مجرمانه اش از یک کودک و خانم استفاده می کرد.

سرهنگ محمد گودرزی رئیس پلیس پیشگیری پایتخت اظهار نمود: مأموران کلانتری ۱۳۷ نصر در جهت اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، در محدوده خیابان ستارخان تهران درحال گشت زنی بودند که به یک دستگاه خودروی پراید وانت با پلاک مخدوش و یک کودک و خانم سرنشین که راننده آن به آهستگی از کنار خودرو های پارک شده در کنار خیابان عبور می کرد مشکوک می شوند. وی ادامه داد: بررسی های اولیه مأموران نشان می داد، پلاک خودروی پراید به طرز ماهرانه ای مخدوش شده است و همین سرنخ کافی بود تا مأموران دستور ایست وسیله نقلیه مذکور را صادر کنند. رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود: راننده خودرو بعد از مشاهده گشت پلیس بلافاصله به طرز خطرناکی از محل متواری که با آغاز عملیات تعقیب و گریز و ایجاد طرح مهار مأموران موفق شدند بدون صدمه به کودک و خانم سرنشین خودرو پراید وانت را متوقف و متهم را دستگیر کنند. سرهنگ گودرزی اظهار داشت: از عقب خودروی متهم علاوه بر آلات و ادوات سرقت، ۲ عدد رینگ و لاستیک، ۴ عدد جک و جعبه ابزار، باطری و … و چراغ همگی سرقتی مجموعاً به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال کشف شد. رئیس پلیس پیشگیری پایتخت تصریح کرد: متهم بعد از انتقال به کلانتری در تحقیقات ابتدایی به جرم خود در خصوص سرقت محتویات و لوازم خودرو در سطح معابر تهران در ساعات پایانی شب در خیابان های خلوت تهران با پوشش خانم و کودک سرنشین اعتراف کرد و مشخص شد متهم از سارقان سابقه دار است که دارای سابقه زندان هم است. وی ادامه داد: متهم ۳۹ ساله دارای سوابق مختلف کیفری با صدور قرار قانونی از جانب مرجع قضایی برای کشف جرایم احتمالی و جزئیات پرونده در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. کلاهبرداری ۲۰۰ میلیاردی به بهانه فروش خودرو رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری کلاهبرداری که به بهانه ثبت نام خودرو از شهروندان کلاهبرداری می کرد اطلاع داد و اظهار داشت: متهم با ۳۵۰ نفر شاکی تحویل مراجع قضایی شد.

سرهنگ محمد گودرزی اظهار داشت: تعدادی شهروند به کلانتری ۱۴۰ باغ فیض رجوع و شکایتی در خصوص کلاهبرداری به روش ثبت نام خودرو طرح کردند که رسیدگی به مبحث و دستگیری متهم در اختیار تیمی از مأموران کلانتری قرار گرفت. این مقام انتظامی ضمن اشاره به این که در بررسی به عمل آمده مشخص شد متهم به بهانه ثبت نام خودرو ۲۰۰ میلیاردریال از مال باختگان دریافت کرده ولی خودرو تحویل مال باختگان نشده است افزود: در ادامه بررسی های پلیسی هویت و مخفیگاه متهم شناسایی و دستگیر و به همراه نماینده ای از شکات به کلانتری انتقال یافت. سرهنگ گودرزی در انتها ضمن اشاره به این که شهروندان توجه داشته باشند حتما از مکانهای معتبر مبادرت به خرید خودرو کنند و گول وعده هایی از قبیل ثبت نام ماشین را نخورده، تصریح کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهم ادامه دارد.


منبع:

1402/03/28
08:17:39
5.0 / 5
253
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane