مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران خبر داد

روشنایی بیشتر از 80 درصد پله برقی ها در سطح شهر تهران

روشنایی بیشتر از 80 درصد پله برقی ها در سطح شهر تهران

به گزارش بیمه خانه، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از روشنایی بیش از ۸۰ درصد پله برقی ها در سطح شهر تهران آگاهی داد و اضافه کرد: استفاده از رمپ با شیب ملایم به همراه آسانسور گزینه مناسب تری برای جایگزینی پل های مکانیزه فعلی است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، رضا صیادی در پاسخ به سوالی در رابطه با روند نگهداشت پله برقی های تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همانطور که اعضای شورای اسلامی شهر تهران حدود دو هفته گذشته آماری از روشنایی بالای ۸۰ درصد پله برقی های تهران عرضه کردند روند خوبی در این مورد دنبال شده است اما همچنان خاموشی شناور ۱۰ تا ۱۵ درصدی را داریم که روزانه نسبت به رفع آنها اقدام می شود.
وی ادامه داد: در واقع از ۶ ماه گذشته روشنایی پله های برقی در تهران بالای ۷۵ درصد بوده ولی بطور قطع این پله ها از قطعات الکترونیک تشکیل شده اند و گاها ۱۰ تا ۱۵ سال از زمان بهره برداری آنها می گذرد؛ بنابراین اشکالاتی برای آنها ایجاد خواهد شد و خاموشی ناگهانی بعضی از پله ها دور از ذهن نیست.
وی افزود: برای سالجاری با توجه به تاکید شهردار تهران خرید حدود ۸۰ یونیت پله برقی درحال انجام خواهد است که در ۶ ماه نخست سال نصب خواهد شد. این ۸۰ یونیت ۳۰ پل سطح شهر تهران را پوشش می دهد که امیدواریم مشکلات این حوزه را کم کند.
وی تصریح کرد: از طرفی جمع آوری پل های فاقد اثربخشی که تنها با هدف استفاده از عرشه آنها برای تبلیغات نصب شده بودند و یا برای ورودی های مترو به بهره برداری رسیده و دیگر نیازی به پل عابرپیاده نیست، جمع آوری آنها دنبال خواهد شد.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر این که پل عابرپیاده میدان هفت حوض جمع آوری شده است، اضافه کرد: پل های میدان های خراسان، شوش و نبوت هم جمع شده است و پل کریم خان و حدود ۸ پل دیگر هم در آینده نزدیک جمع آوری خواهد شد و بدین سان نارضایتی مردم کمتر می شود و برخی پل ها هم به رمپ هایی با شیب ملایم تبدیل خواهد شد؛ در واقع برخی پل ها با ترکیب رمپ و آسانسور می توانند با هزینه های منطقی تری بهره برداری شوند.
وی ادامه داد: در سطح شهر تهران حدود ۵۰۰ یونیت پل برقی داریم که در هر روز ممکن برخی از آنها گرفتار مشکل شوند و این خاموشی ها شناور هستند و قابل شناسایی نیستند و در کل این مدل ایجاد پل برقی غیرمنطقی است، چون که گاها افراد ویلچری یا مادران با کالسکه کودک نمی توانند از این پل های مکانیزه استفاده نمایند بنابراین استفاده از رمپ با شیب ملایم به همراه آسانسور گزینه مناسب تری است.
منبع:

1402/03/11
13:06:25
5.0 / 5
254
تگهای خبر: خرید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane