رییس كمیته عمران شورای شهر عنوان كرد

ساخت ال آر تی فقط با توان بخش خصوصی و پس از تأیید مطالعات در شورای شهر

ساخت ال آر تی فقط با توان بخش خصوصی و پس از تأیید مطالعات در شورای شهر

به گزارش بیمه خانه، رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران اعلام نموده که ساخت «ال آر تی» در تهران تنها با مشارکت بخش خصوصی و بعد از تأیید مطالعات در شورای شهر تهران اجرا می گردد.


حجت السلام و المسلمین محمد آقامیری در گفتگو با ایسنا، در خصوص سخنان شهردار تهران در خصوص راه اندازی "ال.آر. تی به مقصد وردآورد" اظهار داشت: در بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری تهران، ۲ مبحث ساخت ال.آر. تی و تونل شهید متوسلیان مورد توجه قرارگرفت؛ اما شورای شهر تهران شرط گذاشت که ساخت این دو پروژه حتما باید با حضور سرمایه گذار بخش خصوصی باشد.
وی با اشاره به اینکه شورای شهر تهران صرفاً برای انجام مطالعات از جانب شهرداری تهران بودجه اندکی را برای مطالعه این ۲ پروژه در نظر گرفته است، اضافه کرد: شورای شهر تصریح کرد که در مساله ساخت پروژه ها حتما باید سرمایه گذار بخش خصوصی جذب شود و باید شهرداری تهران بعد از جلب مشارکت بخش خصوصی این ۲ پروژه را اجرایی کند.
آقامیری اظهار نمود: مطالعات فنی و پیوست های اجرای این دو پروژه پس از تکمیل هم باید به صحن شورای شهر تهران آورده شود تا اعضای شورا در مورد جزئیات آن اظهارنظر کرده و تصویب کنند و هنوز در مورد اجرای این ۲ پروژه گزارشی به شورای شهر تهران ارسال نشده است.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، شهردار تهران اخیرا در یک سخنرانی اعلام نمود که «بناست به جای خط نخست بی آر تی، خط تراموا از ترمینال شرق تا میدان آزادی برای جابه جایی مسافران کشیده شود و ظرف زمانی تکمیل این خط هم از آغاز پروژه، یکسال و هشت ماه است. همینطور در ارتباط با گسترش ال ار تی از ترمینال شرق به اتوبان همت و بعد از آن وردآورد به تازگی اقدامات تحقیقاتی را شروع کرده ایم.»
منبع:

1402/03/04
12:39:46
5.0 / 5
320
تگهای خبر: شهرداری , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane