وزش باد شدید در تهران طی فردا

وزش باد شدید در تهران طی فردا

به گزارش بیمه خانه مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران ضمن اشاره به اینكه هوای پایتخت هم اكنون در شرایط پاك قرار دارد، اظهار داشت: طی برخی ساعات فردا (۳۱ فروردین) وزش باد شدید پیش بینی می شود.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینكه پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده حاكمیت شرایط جوی ناپایدار طی امروز (۳۰ فروردین) است، اظهار نمود: در بعضی ساعات امروز بارش متناوب باران و وزش باد موثر به بزرگی بین ۳ تا ۵ متر بر ثانیه پیش بینی می شود.

وی با اشاره به تداوم این وضعیت جوی تا فردا (۳۱ فروردین) خاطرنشان كرد: به تدریج در طول روز بر سرعت باد افزوده می شود و برای برخی ساعات وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از ۸ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی -جنوب غربی انتظار می رود.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران افزود: بر مبنای نتایج پیش بینی كیفیت هوا، ناپایداری های جوی حاكم طی امروز همراه با كاهش حجم تردد خودروها در روز پایانی هفته، سبب برقراری شرایط مطلوب كیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران می شود.

به گفته شهبازی با تداوم شرایط جوی نسبتا ناپایدار تا فردا، انتظار می رود وضعیت كیفیت هوای پایتخت همچنان در شرایط مساعد قرار داشته باشد و وزش باد شدید در بعضی ساعات به صورت موقت سبب افزایش غلظت ذرات معلق شود.

وی در انتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۶۴ در شرایط سالم قرار داشت، خاطرنشان كرد: كیفیت هوای الان هم با شاخص میانگین ۳۴ در شرایط پاك است.
1398/01/30
13:26:01
5.0 / 5
5243
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane