معاون آتش نشانی تهران خبرداد:

شناسایی بیش از ۱۹۰۰ ساختمان بسیارپرخطر و پرخطر در قلب تهران

شناسایی بیش از ۱۹۰۰ ساختمان بسیارپرخطر و پرخطر در قلب تهران

بیمه خانه: معاون حفاظت و پیش گیری از حریق سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از وجود 23 ساختمان بسیار پرخطر و 1932 ساختمان پرخطر در مرکز تهران آگاهی داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، کامران عبدولی در چهل و هشتمین جلسه کمیته ایمنی و مدیریت بحران شهر تهران که در منطقه ۱۲ شهرداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: این جلسه با هدف بررسی اقدامات و پیگیری های انجام شده برای ایمن سازی ساختمان های بسیار پر خطر و پر خطر در محدوده منطقه ۱۲ شهر تهران برگزار شده است. محدوده شهرداری منطقه ۱۲ تهران به لحاظ بافت شهری، قرار گرفتن اماکن تجاری، اداری و درمانی، معابر باریک و... همچون مناطق پر خطر شهر تهران است اما در این منطقه ۲۸۰ آتش نشان در هشت ایستگاه آتش نشانی مستقر هستند که اقدامات آنان سبب شده تا در میانگین زمان چهار دقیقه و ۳۳ ثانیه خودرا به محل حوادث و حریق های این منطقه برسانند که این زمان رسیدن به محل حادثه، قابل قبول است.
وی اظهار داشت: خوشبختانه با تشکیل کمیته ایمنی در شهرداری منطقه ۱۲ تهران تعداد ۱۷۰۱ دستورالعمل و اخطار برای ۲۳ ساختمان بسیار پر خطر صادر گردیده است. همین طور بطور متوسط پنج بار اخطار و تذکر برای ۱۹۳۰ ساختمان پرخطر واقع در این منطقه صادر گردیده است.
معاون حفاظت و پیش گیری از حریق سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در ادامه به تشریح آمار حوادث و حریق های منطقه ۱۲ تهران، درطول سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ پرداخت و اظهار داشت: در محدوده منطقه ۱۲ شهرداری تهران در بازه زمانی سال ۱۴۰۰، تعداد ۱۷۰۸ مورد حریق و ۳۸۴ مورد حادثه دیگر رخ داده است و ۱۲۹۲ مورد خدمات ایمنی و بازید از ساختمان ها از طرف کارشناسان سازمان آتش نشانی تهران انجام شده است، این در حالیست که در بازه زمانی سال ۱۴۰۱، تعداد ۲۰۷۵ مورد حریق و ۳۵۹ مورد حادثه در محدوده شهرداری منطقه ۱۲ روی داده است و ۱۲۵۷ مورد خدمات ایمنی و بازدید از ساختمان ها از طرف کارشناسان سازمان آتش نشانی تهران انجام شده است.

عبدولی بعد از ارائه گزارش درباب ساختمان های ناایمن سطح شهرداری منطقه ۱۲ و اقدامات انجام شده از طرف سازمان آتش نشانی تهران، اشاره کرد: طرح پلاک ایمن از اواسط سال ۱۴۰۰ برای ایمن سازی ساختمان های سطح شهر تهران شروع به کار کرده است. همین طور نظام بازرسی در ایمن سازی ساختمان های ناایمن شهرداری منطقه ۱۲ تهران کمک بزرگی به ما کرده است.
منبع:

1402/01/30
11:09:49
5.0 / 5
295
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane