گزارش بیمه خانه؛

تاکید مراجع بر شناسایی علل مسمومیت ها و برخورد قاطع با مجرمان

تاکید مراجع بر شناسایی علل مسمومیت ها و برخورد قاطع با مجرمان

بیمه خانه: مراجع تقلید در دیدار با فرمانده فراجا و وزیر آموزش وپرورش بر لزوم شناسایی علل حوادث مسمومیت ها در مدارس و برخورد قاطعانه با عوامل احتمالی در این ماجراها تاکید نمودند.خبرگزاری مهر، گروه استان ها: در پی تکرار حوادث مسمومیت دانش آموزان در مدارس قم و تعدادی از شهرهای کشور و تقویت گمانه زنی ها درباب دست داشتن عوامل انسانی در ایجاد این حوادث که سبب نگرانی دانش آموزان، خانواده ها و جامعه شده است؛ مراجع تقلید نسبت به این مساله واکنش نشان دادند و از مسئولان دستگاه های انتظامی و امنیتی خواستند تا با شناسایی علل حوادث با عاملان احتمالی برخورد قاطعی داشته باشند.
رسانه های معاند طی روزهای اخیر هجمه های سنگینی را مقابل جمهوری اسلامی به سبب بروز این حوادث وارد آوردند و به نحوی خبر پراکنی می کنند که گویی این اقدام از طرف حاکمیت و برای ممانعت از حضور دختران در مدارس و ادامه تحصیل آنان صورت می گیرد و در این جهت سرکرده منافقین و ضدانقلاب ها به میدان آمدند و درحال ماهی گیری از این آب گل آلود بوده و از این طریق بدنبال بر هم زدن آرامش روحی و روانی دانش آموزان و خانواده های آنان هستند و از کشته سازی در این جریان هم چشم پوشی نکردند و روزهای گذشته فوت «فاطمه رضایی» دانش آموزان قمی به سبب بیماری کلیوی و عفونت را به حوادث مسمومیت گره زدند، این در حالیست که خانواده این دانش آموز موضوع مسمومیت را از اساس رد کرده و اعلام نمودند فاطمه طی سه هفته گذشته مدرسه نرفته بود.
سردار رادان فرمانده انتظامی کشور پنجشنبه هفته گذشته در نخستین سفر خود بعد از عهده دار شدن مسئولیت فرماندهی فراجا به شهر قم؛ با تعدادی از مراجع عظام تقلید ملاقات و گفتگو کرد که یکی از موضوعات مطرح شده از طرف مراجع تقلید، مسئله مسمومیت های مدارس و لزوم پیگیری سریع برای شناسایی علل حوادث و اطلاع رسانی به مردم بوده است.

آیت الله نوری همدانی: عوامل مسمومیت ها شناسایی و قلع و قمع شوند
آیت الله نوری همدانی از مراجع عظام تقلید در دیدار سردار رادان با اشاره به حوادث اخیر و مسمومیت دانش آموزان مدارس دخترانه در قم، تهران و چند شهر دیگر گفت: این حوادث که منجر به مسمومیت برخی از دانش آموزان شده یکی از دغدغه های این روزهای مردم شده است.
وی عنوان داشت: باید توجه داشت که دشمنان و بدخواهان می خواهند به این وسیله ضعف ما را نشان دهند.
آیت الله نوری همدانی با اعلان اینکه اسلام بر حفظ کرامت و مقام زن بسیار تاکید و حقوق فراوانی برای آنان بیان نموده است اضافه کرد: زنان در اسلام از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشند.
وی خطاب به فرمانده فراجا بیان داشت: نخستین کار شما برخورد قاطع و دستگیری عوامل مسمومیت مدارس و قلع و قمع نمودن عاملان این حوادث است و این مساله به عنوان نخستین آزمون شماست و امیدوار هستم هر چه زودتر این حوادث ریشه کن و برطرف شود.

آیت الله سبحانی: اگر عمدی در کار بوده باید افراد مقصر دستگیر و مجازات شوند
آیت الله جعفر سبحانی از دیگر مراجع عظام تقلید نیز در دیدار روز پنجشنبه هفته گذشته وزیر آموزش وپرورش در واکنش به حوادث مسمومیت دانش آموزان در مدارس گفت: اگر تحقیقی انجام شده، باید نتیجه آن به مردم گفته شود، اگر عمدی در کار بوده باید افراد مقصر دستگیر و مجازات شوند.
این مرجع تقلید اظهار داشت: تعدادی از خانواده ها سه هفته است که فرزندان خودرا به مدرسه نمی فرستند، باید علت این پدیده برای مردم مشخص شود و به همگان بگوییم که چه دستی در کار بوده است تا این خانواده ها از دلواپسی رهایی یابند.

آیت الله جوادی آملی: مسئولان مردم را از نگرانی این حوادث رعب آور در بیاورند
آیت الله عبدالله جوادی آملی نیز درباره ی حوادث اخیر در مدارس گفت: این کار با مدیریت حل می شود، این که منشأ این حوادث هنوز مشخص نشده، رعب آور است، این حوادث هم سبب اضطراب و نگرانی اولیا و خانواده ها شده و هم سبب نگرانی آموزش وپرورش و معلمان می شود که بچه های زیر مجموعه آنها که بچه های خودشان محسوب می شوند، لطمه می بینند.
وی اضافه کرد: ما دعا می نماییم که این فرزندان معصوم و بیگناه صدمه ای نبینند ولی لازم است مسئولین نیز با مدیریت این کار را هر چه زودتر سامان ببخشند و مردم را از نگرانی در بیاورند.
این مرجع تقلید در دیدار سردار رادان نیز اشاره کرد: با تلاش و کوشش خود، نگرانی خانواده های دانش آموزان را در پی حوادث اخیر رفع کنید و برای بچه های مدرسه و اولیای آنها امنیت بیاورید.
سردار رادان در حاشیه دیدار با مراجع نیز در گفتگو با خبرنگاران در این خصوص گفت: رییس جمهور در این مسئله وزیر کشور را مسئول پیگیری موضوع کردند و در این جهت دستور تشکیل کارگروهی دادند تا ابعاد حادثه بصورت جدی بررسی و مشخص شود و در این جهت تقسیم وظایفی صورت گرفت.
فرمانده فراجا اضافه کرد: بررسی این حوادث ظرافت هایی دارد که پیگیری ها و تحقیقات لازم در حال انجام می باشد و امیدواریم نتایج خوبی حاصل شود و دستگاه های مختلف درحال دنبال کردن موضوع هستند و دراین زمینه پاسخگو خواهند بود.


منبع:

1401/12/14
12:08:43
5.0 / 5
434
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane