با امضای تفاهم نامه بین سازمان شهرداری ها و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح انجام می شود

شناسائی پهنه های خطر فرونشست زمین

شناسائی پهنه های خطر فرونشست زمین

به گزارش بیمه خانه، همکاری سازمان شهرداری ها و دهیاریها و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح برای شناسائی پهنه های خطر فرونشست زمین در چارچوب تفاهمنامه ای محقق می شود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، اهداف این تفاهمنامه، به اشتراک گذاری منابع علمی، پژوهشی، آموزشی، ترویجی و اجرایی در زمینه های مشترک و بهره برداری از امکانات دو طرف از قبیل سامانه، توان فکری، تجربی، پژوهشی، آزمایشگاهی، کارگاهی، کتابخانه ای و داده های قابل استفاده در پژوهش، تحقیق و فعالیتهای نوآورانه مطابق با ضوابط است.
تبادل نظر و تشریک مساعی به منظور برنامه ریزی، راهبری و نظارت بر مجموعه اقدامات مشترک دو سازمان در جهت ارتقای شاخص مطالعاتی و پژوهشی مورد نیاز در مدیریت شهری و روستائی، حوزه های امداد و نجات(بحران) اطلاعات مورد نیاز نقشه برداری در شهرها و روستاهای کشور، دیگر هدف امضای این تفاهمنامه است.

زمینه همکاریهای طرفین به باعث این تفاهمنامه، دریافت، تولید، پردازش و تصحیح هندسی تصاویر ماهواره ای قابل دریافت در زمینه های مختلف شهری و روستائی، انجام عملیات عکسبرداری و لیزر اسکن های رقومی از مناطق مورد نیاز شهرداری ها دهیاری های متقاضی است.

تولید و عرضه نقشه های توپوگرافی بزرگ مقیاس و نقشه های کاداستر شهری و اراضی و پارسل از مناطق مورد نیاز شهرداری ها و دهیاری های متقاضی به صورت رقومی و دیجیتالی با دیتا بانکهای مربوطه و استاندارد UTM، تولید و عرضه انواع نقشه های موضوعی و برجسته، همکاری در تهیه نقشه پهنه بندی خطر زمین لرزه و خطر پذیری لرزه ای، همکاری در شناسائی پهن های خطر فرونشست زمین و تهیه نقشه های در رابطه با آن؛ سایر زمینه های همکاریهای طرفین است.

همکاری در تدوین دستورالعمل های مناسب و تعیین تمهیدات مهندسی برای کاهش صدمه پذیری در مقابل فرونشست و فروریزش و همکاری در زمینه شناسائی نقاط مورد نیاز برای مرتفع ساختن مشکلات شهری و روستائی در دوره های زمانی مشخص؛ دیگر زمینه های همکاری دوطرف است.

طبق گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، این تفاهمنامه از جانب مجید فخری رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و مهدی سلیمی رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور امضاء شد.
منبع:

1401/11/11
08:56:15
5.0 / 5
441
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane