فعالیت رسمی ۱۰۰۰ متکدی در تهران

فعالیت رسمی ۱۰۰۰ متکدی در تهران

بیمه خانه: مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران در مورد طرح ساماندهی و جمع آوری متکدیان تهران توضیحاتی را ارائه نمود.


احمد احمدی صدر در گفت و گو با ایسنا، در مورد طرح جمع آوری و ساماندهی متکدیان در شهر تهران، اظهار داشت: یکی از وظایفی که قانون بر عهده شهرداری ها گذاشته است بحث ساماندهی متکدیان است و بنا بر این ساماندهی متکدیان از زمره وظایف شهرداری ها است.
وی با اعلان اینکه تکدی گری جرم شمرده می شود و نهادهای مختلف همچون پلیس و دستگاه قضا می بایست در ساماندهی و جمع آوری این افراد با صدور احکام کمک کنند، اشاره کرد: پس از جمع آوری، متکدیان برمبنای نوع نیازشان به واحدهای مختلف ارجاع داده می شوند یعنی اگر مشکل اقتصادی و اشتغال داشته باشند به بهزیستی و کمیته امداد ارجاع داده می شوند و اگر بی پناه باشند شهرداری تهران تا پیدا شدن سرپناه می تواند به آنها کمک نماید.
مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با اعلان اینکه در سالهای اخیر به سبب مسائل مختلف همچون کرونا طرح جمع آوری و ساماندهی متکدیان متوقف شده بود و به همین علت عدد متکدیان در پایتخت افزایش پیدا کرد، اظهار داشت: مسئله متکدیان با فروشندگان و دستفروشان و گلفروشان متفاوت می باشد و متکدی کسی است که اقدام مستقیم به گرفتن پول می کند و از شهروندان پول می خواهد که عمدتاً مشاهده می شود این افراد در گوشه ای نشسته و یا کودکی در آغوش دارند.
احمدی صدر اضافه کرد: طرح جمع آوری متکدیان را شروع کردیم و افرادی که شهره به گدایی در تهران هستند و به صورتی افراد مشخصی هستند که سر کوچه، چهارراه ها و یا معابر اصلی تکدی گری را به عنوان یک شغل هر روزه انتخاب کردند را جمع آوری می نماییم که تا کنون ۴۰۰ نفر در طرح ساماندهی متکدیان جمع آوری شده و به نهادهای مرتبط در امر ساماندهی متکدیان ارجاع داده شده اند.

تکدی گری جرم است

لزوم برخورد جدی و قاطع دستگاه قضا با متکدیان و سرشبکه های آنها
وی با اعلان اینکه این طرح تا جمع آوری کامل متکدیان از سطح شهر ادامه دارد، در پاسخ به این پرسش که چه تضمینی وجود دارد که نهادهای مرتبط نسبت به ساماندهی متکدیان اقدام نمایند تا شاهد بازگشت باردیگر متکدیان به شهر نباشیم؟ اظهار داشت: تکدی گری جرم است، اگر باردیگر به شهر برگردند باز باردیگر جمع آوری می شوند و باید با همکاری دستگاه های مسئول این پدیده در سطح شهر جمع آوری شود و حتما باید جمع آوری مستمر باشد و دستگاه قضا و پلیس و سایر دستگاهها باید پای کار باشند تا اگر کسی ۱۰ بار هم به خیابان برگشت دستگیر شود. چونکه از نظر قانونی تکدی گری یک جرم است و باید برخورد جدی و قاطع دستگاه قضا با متکدیان و سرشبکه هایی که آنها را ساماندهی می کنند بصورت ویژه صورت گیرد تا مسئله تکدی گری متوقف شود و شاهد بازگشت باردیگر متکدیان در سطح شهر نباشیم.

مجتمع فوریت های شهرداری تهران فضایی برای هم افزایی دستگاه های مسئول در کنار یکدیگر

وی در پاسخ به این پرسش که آیا هماهنگی با نهادهای مختلف دراین زمینه انجام شده است، اظهارکرد: در مجتمع فوریت های شهرداری تهران فضایی به وجود آمده که همه دستگاه های مسئول در کنار یکدیگر هم افزا به هم کمک کنند تا مسئله متکدیان در شهر تهران حل شود.

بزرگسال هم مانند کودکان کار جذب باندهای تکدی گری تهران می شوند؟

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران در پاسخ به این پرسش که آیا متکدیان بزرگسال نیز به مانند کودکان کار جذب باندهای تکدی گری تهران شده اند یا نه؟ اظهار داشت: بدون باند اجازه حضور و فعالیت به آنها نمی دهند.

۱۰۰۰ نفر رسما در تهران تکدی گری می کنند
مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران در مورد تعداد متکدیان پایتخت اضافه کرد: افرادی که رسما تکدی گری می کنند و مردم آنها را به وضوح می بینند عددشان در سطح شهر تهران حدود ۱۰۰۰ نفر است و این افراد حرفه شان تکدی گری است.
وی در مورد هزینه های جمع آوری هر متکدی افزود: هزینه های آنها تخمین زده نشده است اما دردی است که شهروندان را اذیت می کند و باید صورت گیرد. حالا با هر هزینه ای که باشد. البته هزینه چندانی ندارد.

دستگاه های مرتبط جمع آوری متکدیان و سرشبکه ها چه می کنند؟
احمدی صدر در مورد شائبه سرقفلی داشتن معابر تهران نیز با اعلان اینکه سرشبکه های مافیایی بکارگیری و استثمار متکدیان به شکلی فعالیت می نمایند و اساسا این باندها تقسیم بندی هایی را دارند، اظهار داشت: امکانش وجود دارد که چهارراه ها را مدیریت و کنترل کنند و این مسئله دور از ذهن نیست که میان خودشان سازماندهی هایی وجود داشته باشد، اما سوال اصلی این است که دستگاه های مرتبط در امر جمع آوری متکدیان و سرشبکه ها چه می کنند؟ در حالی که باید یکبار برای همیشه با آنها برخورد شود و جریمه های سنگین و زندان برای آنها در نظر گرفته شود تا بتوانیم پیشرفت جدی در امر مبارزه با تکدی گری داشته باشیم.
منبع:

1401/11/07
18:34:19
5.0 / 5
242
تگهای خبر: پلیس , تضمین , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane