دعوت مجلس از مدیران شهری برای بودجه آتش نشانی

دعوت مجلس از مدیران شهری برای بودجه آتش نشانی

به گزارش بیمه خانه، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با توجه به این که لایحه بودجه 1402 دولت در کمیسیون های تخصصی بررسی می شود به مجموعه مدیریت شهری اعلام می نماییم در زمینه تامین تجهیزات سازمان آتش نشانی حاضر هستیم تا در حوزه اختصاص بودجه کمک نماییم.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، اقبال شاکری در مراسم‌ الگرد شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو اظهار داشت: عرض ارادت به خانواده این عزیزان داریم و خداقوت عرض می کنم خدمت همکاران سازمان آتش نشانی به خاطر زحماتی که ایثارگرانه و جهادی انجام می دهند و شهدایی که در راه ایمنی و نجات جان مردم، جان خودرا تقدیم می کنند.
وی ادامه داد: به یاد دارم در حادثه پلاسکو بنده تا انتهای این حادثه پیگیر خانواده های این عزیزان و سختی کار آتش نشانان بودم.
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: کسی که با خدا و دوده معامله کند پاداش آنرا می بیند. جایگاه این شهدا متعالی است و در درگاه خداوند محفوظ است.
وی با اشاره به حادثه پلاسکو بیان کرد: وصف حال حضور مردم، آتش نشانان و مسئولان در آن روزهای سخت غیر قابل تصور است. مردم از همه جای ایران جمع شده بودند تا ابراز ارادت خودرا به آتش نشانان بیان کنند.
شاکری با اعلان اینکه در آن روزها هر کسی هر کاری که از دستش برمی آمد، انجام می داد، تصریح کرد: باید قبول کرد که حضور مردم در کشور همه جریانات را رقم می زند و از همین جا درود به روح پاک شهدا می فرستم.
وی با اشاره به این که این شهدا در قلب مردم ایران جای دارند، اشاره کرد: هر امنیتی که در کشور هست، به یمن خون این شهداست.
عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: پس از این حادثه جوانانی در عرصه ارتقای امنیت مردم کارهای دانش بنیان و علمی انجام دادند و دراین زمینه دستاوردهایی داشتند که می توان گفت حادثه پلاسکو تحول بزرگی در این حوزه ایجاد کرد.
وی با اعلان اینکه تا جایی که از دستمان برمی آید باید در کنار خانواده این شهدا بوده و به فکر آتش نشانان و رفع مشکلات معیشتی و کاری آنها باشیم، اضافه کرد: هم اکنون یکی از اقدامات خوبی که شهرداری تهران درصدد انجام آنست، این است که در کنار اخطارهایی که سازمان آتش نشانی به ساختمان های ناایمن می دهد، مقرر است تا نام این مراکز نیز در اختیار مردم قرار گیرد تا آنها بدانند این ساختمان ها ناایمن است و برای حفظ جان خود به این مجموعه ها پای نگذارند.
شاکری افزود: اعتقاد داریم اطلاع رسانی به مردم به مفهوم ادامه راه این شهداست.
وی با اشاره به این که خوشبختانه سازمان آتش نشانی در کنار کارهایی که انجام می دهد در زمینه علم، آگاهی و اطلاع رسانی و استفاده از نیروهای مجرب کارهای خوبی انجام داده است، بیان کرد: من آتش نشانی را به عنوان یکی از سازمان های پیشرو در زمینه ایمنی می دانم. این سازمان با شناسایی، رصد و بررسی ساختمان های ناایمن، مبادرت به ارسال اخطارهایی به این مجموعه ها می کند که این کار اولین قدم در راه افزایش ایمنی در شهر تهران است.
نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: با توجه به این که لایحه بودجه ۱۴۰۲ دولت در کمیسیون های تخصصی بررسی می شود به مجموعه مدیریت شهری اعلام می نماییم که در زمینه تامین تجهیزات سازمان آتش نشانی آمادگی داریم که در حوزه اختصاص بودجه کمک نماییم.
طبق گزارش سایت شهر، وی با اعلان اینکه شهر تهران دارای پیچیدگی های خاصی است، اشاره کرد: در این شرایط باید تجهیزات به روز در زمینه آتش نشانی و ایمنی استفاده شود، به همین دلیل در کمیسیون های تخصصی میزبان مدیران شهری برای اختصاص این بودجه هستیم.
منبع:

1401/10/30
15:47:01
5.0 / 5
216
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane