معاون فنی و بهره برداری تاكسیرانی تهران خبر داد

اعلام شرایط جدید اسقاط تاکسی های فرسوده پایتخت

اعلام شرایط جدید اسقاط تاکسی های فرسوده پایتخت

بیمه خانه: معاون فنی و بهره برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران شرایط جدید اسقاط تاکسی های فرسوده را تشریح نمود.


علی محتشمی پور در گفت و گو با ایسنا، با بیان شرایط جدید اسقاط تاکسی های فرسوده پایتخت، اظهار داشت: از شروع سال جاری بحث اسقاط تاکسی های فرسوده شهر تهران در قالب ساز و کار جدید به وجود آمد به شکلی که نسبت به فراخوان مراکز اسقاط خودرو اقدام کردیم تا راننده و مالک تاکسی فرسوده بتواند مرکز اسقاط را خودش انتخاب نماید.
وی با اعلان اینکه این فراخوان در دو مرحله با موفقیت انجام شد و در هفته گذشته نیز سومین مرحله آن انجام شد، اظهار داشت: ۱۹ مرکز اسقاط پاکات خودرا بصورت دربسته به تاکسیرانی دادند و چند روز قبل نیز بازگشایی پاکات انجام شد.
معاون فنی و بهره برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان یک خبر خوش برای تاکسیرانان، اظهار داشت: قیمت اسقاط تاکسی فرسوده شهر تهران نسبت به سال قبل ۳.۵ برابر شده است. یعنی در سال قبل قیمت اسقاط تاکسی سمند و پژو فرسوده به طور متوسط ۱۷ میلیون تومان بوده ولی حالا ارزش اسقاط به سقف ۷۰ میلیون تومان رسیده است.
به گفته محتشمی پور، ارزش اسقاط ون های فرسوده نیز سال قبل به طور متوسط ۱۲ میلیون تومان بوده است اما پس از فراخوان سوم این ارزش به ۱۱۰ میلیون تومان رسیده است و با این ساز و کار شاهد افزایش قیمت و ارزش اسقاط تاکسی ها هستیم.
وی با اعلان اینکه مراکز اسقاط متعهد می شوند که قیمت های اعلامی را رعایت نمایند، اضافه کرد: یکی از گلایه های رانندگان تاکسی این است که برخی مراکز اسقاط به بهانه های مختلف که بطورمثال یک قطعه کسر شده در پرداخت ارزش اسقاط بصورت غیر قابل توجیهی از مبلغ نهایی اسقاط کم می کنند که در ساز و کار جدید مراکز متعهد می شوند که مبلغ معینی بابت هر نوع کسورات تاکسی اعلام کنند و اگر بیش از مبلغ اعلامی از قیمت نهایی اسقاط کسر کنند، تخلف است.
معاون فنی و بهره برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران اضافه کرد: نام مرکز اسقاط، تعهدات آنها و میزان مبلغ پرداختی پیش از شروع پروسه اسقاط بر روی سایت تاکسیرانی قرار می گیرد و رانندگان می توانند با آگاهی کامل مرکز اسقاط شان را انتخاب کنند.
محتشمی پور با اعلان اینکه هم اکنون نوسازی تاکسی فرسوده فقط مبتنی بر خودروی سمند سورن است که قیمت نهایی آن ۲۷۳ میلیون تومان اعلام شده و رشد ۱۰۰ میلیونی نسبت به قیمت سمند در سال قبل داشته است، اظهار داشت: افزایش ارزش اسقاط تاکسی فرسوده در امتداد کمک به معیشت رانندگان تاکسی و کم کردن فاصله میان قیمت خودروی قدیم و جدید است.
وی با اعلان اینکه بر این اساس عایدی راننده تاکسی از ۱۸ میلیون تومان به ۷۰ میلیون تومان رسیده و این مسئله می تواند نتایج مثبتی در پروسه نوسازی تاکسی ها داشته باشد، اشاره کرد: در این میان برخی رانندگان مایل هستند که پس از اسقاط خودرویشان از شبکه تاکسیرانی بیرون بروند که این افراد می توانند اسقاط بدون جایگزین انجام داده و از پول محل اسقاط تاکسی شان، بهره گیرند.
وی اضافه کرد: همین طور ساز و کار جدیدی تعیین شده است که رانندگان تاکسی فرسوده ای که توان نوسازی تاکسی شان را ندارند می توانند نسبت به اسقاط تاکسی فرسوده شان اقدام نمایند اما بجای دریافت یک تاکسی نو، یک تاکسی کارکرده با شرایط بهتر، کم کارکردتر و اصطلاحا «روپاتر» خریداری کنند.
وی اضافه کرد: تمام تلاش سازمان تاکسیرانی شهر تهران این است که با ساماندهی به پروسه اسقاط و پیگیری تسهیلات بانکی شرایط آسانتری را برای رانندگان تاکسی در امتداد نوسازی تاکسی های فرسوده شان فراهم آورد.
منبع:

1401/10/26
11:49:12
5.0 / 5
116
تگهای خبر: خرید , خودرو , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane